تنها گفت: خوشبختانه بازار تایر خودرو به شکل عادی برگشته است.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنعت تایر گفت:در حال حاضر روند تولید و توزیع تایر در کشور طبق معمول انجام می شود، ما در نیمه اول سال بنا به دلایلی افت تولید در تایر داشتیم.

او گفت:به طور کلی تولید تایر در رینگ های مختلف به بازار اختصاص پیدا کرده است و سعی شده بازار تایر اشباع شود و همچنین وزارت صمت تعرفه ها را هم تا ۶ درصد کاهش داد تا اینکه واردکنندگان تشویق به واردات لاستیک شوند.

تنها گفت: بیشترین التهاب تایر در بازار مربوط به رینگ ۱۳ که برای خودرو پراید هم بود شاهد بودیم که تا ۸برابر سال گذشته مجوز واردات داده شد و خوشبختانه بازار تایر خودرو به شکل عادی است.

تنها گفت: الان وزارت صمت ملزم کردند ما به خودروسازان تایر تحویل ندهیم و چند روزی هم است که در سامانه جامع تجارت امکان ثبت ارسال تایر به خودروسازان گرفته شده است.

او گفت: در این حالت خودروسازان باید بروند تایر وارد کنند و این روند هم زمان بر است و باز خودروساز مجبور است به سمت وارد کننده برود و از همین رو کاهش تایر در بازار ایجاد می شود،تولیدکنندگان به این سیاست وزارت صمت معترض هستند و مکاتباتی برای حل این موضوع انجام  داده‌اند. 

تنها گفت: به طور کلی، ‌سعی داریم تولید تایر پر مصرف را در بازار که دچار التهاب بود را افزایش دهیم و به نظر من این تصمیم وزارت صمت به صلاح نیست چرا که ما بازار را به کشورهای خارجی می دهیم.

برچسب ها: تایر خودرو ، لاستیک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۹ ۰۴ بهمن ۱۴۰۲
من راننده اسنپ هستم چند وقت پیش دزد لاستیک زاپاسم را برد و چند روز بعدش هم یکی از لاستیکام ترکید بر اثر سنگ داخل خیابون که نمیدونم از کجا اومده بود. حالا در بدر دنبال لاستیک پراید هستم زورم به آزاد نمیرسه بخرم و لاستیک دست دومم خیلی کم هست. الان به بنده بگید باید چیکار کنم منی که هزینه خونوادم با ماشینه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۱ ۰۴ بهمن ۱۴۰۲
پیشنهاد میکنم به نویسندگی بپردازی یا فیلم نامه برای سینما و تلویزیون و تئاتر بنویسی درآمد خوبی دارد خصوصا"اگر با همین دست فرمون که داری فیلم نامه برای جشنواره های خارجی بنویسی
Iran (Islamic Republic of)
H
۱۳:۴۳ ۰۴ بهمن ۱۴۰۲
دورغ بگو
آخرین اخبار