رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای اینکه مردم با فراغ بال نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند باید محل مصرف مالیات‌ها برای جامعه تشریح شود.

سید محمد هادی سبحانیان در جلسه‌ای با حضور اساتید دانشگاه و نخبگان برجسته با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاورد‌های سازمان امور مالیاتی در دوره تحولی جدید، بر لزوم تداوم برگزاری جلسات هم اندیشی و آسیب شناسی با اساتید دانشگاه، نخبگان و صاحب نظران تاکید کرد.

سبحانیان در ادامه با بیان اینکه رویکرد سازمان این است که از دهک‌های ثروتمند جامعه مالیات ستانی انجام شود، گفت: مشاغل و اصناف فقط چهار درصد از درآمد‌های مالیاتی کشور را پرداخت می‌کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از پرداخت بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت و بالغ بر ۷ هزار میلیارد به ورزش همگانی در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: برای اینکه مردم با فراغ بال نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند باید محل مصرف مالیات‌ها برای جامعه تشریح شود.

سبحانیان، هوشمندسازی نظام مالیاتی را پلی برای عبور از مالیات ستانی سنتی به مدرن دانست و گفت: راهبردمان این است که تمام فرآیند‌های مالیاتی را الکترونیک کنیم.

گفتنی است در این جلسه، اساتید و صاحبنظران حاضر در جلسه به ارائه نظرات و پیشنهاد‌های خود درباره موضوعات مالیاتی چون، اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، پایه‌های جدید مالیاتی، شناسایی مودیان جدید مالیاتی و مقابله با فرار مالیاتی پرداختند.

منبع: سازمان امور مالیاتی کشور

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۸ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
بعد بیش از نصف جمعیت شاغلین رو هم دارا هستند بهترین دارمد و گردش مالی رو هم دارند ولی خدای فرار مالیاتی هستند الان همه هزار شماره حساب از خانواده ها اعلام میکنن برای پرداخت خریدها .. دقیاق کاری که پزشکان و خصوصا جراحان انجام میدند برای دزدی و فرار مالیاتی . بعد کارمند بدبخت دو ریال پول میگیره اول مالیات برداشته میشه
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۹:۱۸ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
در کل و به هر نحوی که مالیات بگیرید
آخرین اخبار