رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در بورس و فرابورس ۸۵ درصد از سهم برای بخش دولت و شبه دولتی است و بخش خصوصی کمتر از ۱۵ درصد سهم را به خود اختصاص داده است.

محمود نجفی عرب در نشست شورای گفتگوی دولت بخش خصوصی استان تهران گفت: بسیاری از بخشنامه‌ها بدون نظر و مشورت فعالان اقتصادی صادر می‌شود که اثر منفی بر حوزه کسب و کارها دار و به بخش‌های اقتصادی کشور آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه بر اساس اصل ۴۴ باید تا سال ۱۳۹۳ تمام واگذاری‌ها به بخش خصوصی انجام می‌شد، اما نتیجه بخش نبود، تصریح کرد: در بورس و فرابورس ۸۵ درصد از سهم برای بخش دولت و شبه دولتی است و بخش خصوصی کمتر از ۱۵ درصد سهم را به خود اختصاص داده است که مستندات آن وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رقابت بخش خصوصی و دولت منطقی نیست، گفت: دولت امکاناتی در اختیار دارد که بخش خصوصی از آن محروم است و به همین دلیل به سادگی با شکست مواجه می‌شود.

نجفی عرب در ادامه با اشاره به بودجه ۱۴۰۳ تصریح کرد: در این لایحه سازمان امور مالیاتی این اختیار را دارد تا برای جلوگیری از فرار مالیاتی با کمک بانک مرکزی حساب ذینفع را ببندد و طی پنج روز مالیات را به سازمان پرداخت کند. اما باید به این نکته توجه کرد که واحدهای شناسنامه دار فرار مالیاتی ندارند و این بند بلایی به جان تولیدکنندگان خواهد بود. ضمن اینکه بانک مرکزی هم با این بند مخالف است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تغییر تعطیلی دو روز در هفته، گفت: انتظار داریم قوه قضاییه پشت این قضیه باشد نا روز تعطیلی حداقل جمعه و شنبه تعیین شود. چراکه در حال حاضر ارتباط ما چهار روز با دنیا قطع است. اما نماینده دولت خواسته تعطیلی دو روز در تصویب شود، اما اختیار تعیین روز دست دولت باشد که تصمیم خوبی نخواهد بود. چراکه ممکن است هر دولتی بخواهد این روز را مجددا تغییر دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار