هاشم امینی گفت: در طول دهه فجر ۸۲۳ روستا با جمعیت تحت پوشش بیش از ۵۳۰ هزار نفر در قالب جهاد آبرسانی، از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

هاشم امینی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: طرح هایی در سه بخش آبرسانی شهری، فاضلاب شهری و روستایی و آبرسانی روستایی برای بهره‌برداری دهه فجر در نظر گرفته شده که بخش عمده آن‌ها اجرایی شده است.

او افزود: تأمین آب شرب بهداشتی پایدار در قالب ۹۳ پروژه در سطح کشور از طریق حفر و تجهیز ۳۱۹ حلقه چاه به ظرفیت ۶۴۱۶ لیتر در ثانیه و همچنین احداث ۴۸ مخزن مجموعاً به حجم ۲۴۲۲۰۰ متر مکعب اجرایی شده است. همچنین ۵۴۸ کیلومتر خطوط انتقال و خطوط جمع آورى چاه‌ها و احداث ۲۸ ایستگاه پمپاژ انجام شده و در مجموع ۲۶۶۰ میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی در پروژه‌های آب شهری برای این طرح‌ها اختصاص داده شده است.

 امینی در مورد پروژه‌های فاضلاب شهری و روستایی ادامه داد: جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب در قالب ۶۴ پروژه با اعتباری برابر ۳۷۰۱ میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی و سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته که عملیات آن شامل اجرای ۴۷ کیلومتر خط انتقال لوله گذاری شبکه جمع آوری به طول ۵۷۳ کیلومتر و احداث ۱۴ واحد تصفیه خانه شهری و روستایی مجموعاً به ظرفیت ۷۵۵۵۴ متر مکعب در روز است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۸۲۳ روستای جدید در دهه فجر در قالب جهاد آبرسانی روستایی از این نعمت برخوردار شده‌اند گفت: با هزینه اعتباری معادل ۳۱۹۱ میلیارد تومان تعداد ۸۲۳ روستا با جمعیت تحت پوشش ۵۳۲۶۰۹ نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار