رئیس جمهور:

کشورهای منطقه برای درمان، ایران را به اروپا ترجیح می‌دهند

رئیس‌جمهور گفت: اینکه دولت‌ها بسیار تاکید دارند نسبت به توسعه و فعال شدن گردشگری در کشورهای خود برای این است که پیشران و شتاب‌دهنده اقتصادی است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، صبح امروز در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت: موضوع گردشگری یکی از بحث‌های مهم در حوزه اقتصادی است و شتاب دهنده اقتصاد کشورهاست. اینکه دولت‌ها بسیار تاکید دارند نسبت به توسعه و فعال شدن گردشگری در کشورهای خود برای این است که پیشران و شتاب‌دهنده اقتصادی است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در اقتصاد تک محصولی نباشیم و فقط به نفت اتکا نکنیم، یکی از حوزه‌های مهم توجه به گردشگری است. افراد زیادی تمایل دارند از طبیعت زیبا و آثار تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی بازدید کنند اما برخی قصد دارند با ایران هراسی این افراد را منصرف کنند. وزیر محترم، معاونان و مسئولان وظیفه دارند که حضور گردشگران را در ایران تسهیل و آسان کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از اقدامات مهمی که در کشور انجام شده است، لغو روادید گردشگری است که زمینه بسیار خوبی برای توسعه فراهم کرده است، اظهار داشت: رشد صنعت گردشگری القائات دشمنان را نقش بر آب خواهد کرده و موجب ارائه تصویر درست از ایران خواهد شد.۲۰ مصوبه در دولت برای تشویق عزیزانی که در حوزه گردشگری فعال هستند تصویب شده است،  این مشوق‌ها باید افزایش یابد.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: برخی بهانه می‌آورند و می‌گویند اگر بخواهیم گردشگری فعال شود باید نسبت به یکسری اصول و مبانی تجدیدنظر کنیم، این حرف نادرستی است. با حفظ اصول امروز جاذبه‌ها در ایران اسلامی به میزانی است که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند.

رئیس جمهور گفت: تسهیل در رفت و آمد، حمل و نقل، اسکان و تغذیه مناسب در زمینه جذب گردشگران بسیار اهمیت دارد. یعنی کسی که به ایران می‌آید از لحظه ورود که در فرودگاه آغاز می‌شود تا محل اسکان و محل‌هایی که مورد نظر او برای گردش کردن و سر زدن به مناطق و مراکز مختلف است، بسیار آسان رفت و آمد کند و مانعی برای او وجود ندارد و می‌تواند با آرامش به کشورش بازگردد.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: وقتی به کشورش برمی‌گردد بگوید ما رفتیم و بسیار به ما خوش گذشت و توانستیم به همه اهداف خودمان در گردشگری برسیم و اگر فرصت بعدی ایجاد شود می‌خواهم همین سفر را تکرار بکنم و به مراکزی برود که نتوانستم به آن سر بزنم این بهتری مبلغ برای گردشگری است.

رئیس جمهور اضافه کرد: نسبت به انجام کارهای ستادی و اجرایی، وزارتخانه‌، دستگاه‌ها و سازمان‌ها اقدام کنند و نسبت به اقدامات میدانی و اجرایی، مسئولین و آژانس‌ها ‌و بخش‌هایی که این امر را بر عهده دارد بسیار اهمیت دارد که با گردشگر چگونه برخورد شود و گردشگر احساس آرامش کند و احساس کند به اهداف خود رسید و توانست از فرصتی که داشت به خوبی استفاده کند و بهره ببرد و مشتاق گردشگری در منطقه ما فراوان هستند.

وی افزود: یک آقایی از سفرای کشور‌های مختلفی که در ایران دفتر نمایندگی دارد، روز ۲۲ بهمن که برای تبریک آمده بود، به من گفت که «مأموریت من در ایران تمام شده است و ظرف یکی دو روز آینده برای رفتن به کشور خودم هستم. من تا دیروز سفیر کشور خودم بودم و از امروز سفیر جمهوری اسلامی ایران در تمام دنیا خواهم بود. من به تمام دنیا خواهم گفت که آنچه از ایران القا کردند، نادرست بوده است. ایران اسلامی آن چیزی نیست که برخی تصور کردند. من چند سال در ایران بودم و با ایرانیان زندگی کردم و آن‌ها را می‌شناسم. من دیگر از این ببعد سفیر شما خواهم بود.» این نگاه درست است.

رئیس جمهور ادامه داد: یعنی گردشگری می‌تواند این آثار را داشته باشد که القائات دشمن را نقش بر آب کند و بتواند تصویر درستی از ایران مخابره کند. 

در سال جاری بیش از ۵۰ درصد افزایش گردشگر داشتیم

آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: در سال جاری بیش از ۵۰ درصد افزایش گردشگر داشتیم. معلوم می‌شود که کرونا یک مانع جدی بوده است؛ ولی نه فقط برای ما، برای همه کشورها. دوستان از فرصت از بین رفتن کرونا استفاده کرده و فضا را برای حضور گردشگران آماده کردند. با پیگیری‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشوق‌هایی برای بخش‌های گردشگری در نظر گرفتند که برای این امر، ۲۰ مصوبه در هیأت دولت وجود دارد. من با قرار دادن مشوق‌های بیشتر در این رابطه موافق هستم.

در سال جاری بیش از ۵۰ درصد افزایش گردشگر داشتیم. با پیگیری‌های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشوق‌هایی برای بخش‌های گردشگری در نظر گرفتند که برای این امر، ۲۰ مصوبه در هیأت دولت وجود دارد. وی گفت: ما هم میراث فرهنگی، هم گردشگری و هم صنایع دستی داریم. فعال شدن گردشگری هم بر میراث فرهنگی تأثیرگذار است و هم بر صنایع دستی. صنایع دستی یکی از آن کار‌های ارزشمندی است که امروز به دست توانای زنان و مردان انجام می‌شود. خلق صنایع دستی به دست توانا و هنرمند آن‌ها است. آثار بسیار زیبایی برای زندگی مردم که می‌تواند بازار خیلی خوبی پیدا کند.

رئیس جمهور تأکید کرد: میراث کهن ما و میراث فرهنگی باید نگهداری شود. اگر درست نگهداری شود و مورد استفاده قرار نگیرد، میرایی پیدا می‌کند. بزرگان میراث فرهنگی می‌گویند اگر شما درِ یک مرکز مربوط به هزار سال قبل را بستید، این دچار میرایی می‌شود. زنده بودن میراث فرهنگی در این است که خوب نگهداری شود و مورد استفاده قرار بگیرد؛ استفاده با حفظ میراث در این صورت است که دچار میرایی نخواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
سال 92 تو کلاس استاد اقتصادمون بحث میکردیم تو ایران ایفون جدید پنج میلیون بعد میگفتیم خرید ایفون تو ایران از ترکیه هم ارزون تره بعد میگفتن انقدر تو ونزوئلا گرونی و تورم مردم مریض میشن دیگه توان درمان خودشونو ندارن با این مسئولین خیلی چیزای بدتر تو ایران تجربه کردیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۸ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
حقوق یک ماه یک خارجی فرد معمولی ۵۰۰۰ هزار دلاره به پول ما میشه ماهیانه نردیک ۳۰۰ میلیون ، چرا نباید با این درامد بیاد ایران مجانی براش تموم میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
حقوق یک ماه خارجی معمولی ۵۰۰۰ هزار دلاره به پول ما میشه نزدیک ۳۰۰ میلیون در ماه ، بیاد ایران مفت مجانی میتونه حال کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
درصد نگو لطفاً تعداد رو اعلام کن. مثل امارات، هجده میلیون گردشگر. بدون آزار و اذیت و بازجویی هنگام ورود به فرودگاه و کپی پاسپورت و...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
پس درما خود ایرانی ها چی ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۲۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
آنقدر کلاهبرداران رو اذیت کردید همه رفتن ترکیه و کانادا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
وقتی دارو نیست وقتی دارو گران است هموطنت باید فقط نگاه کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
۸۰درصد مردم دندان خراب دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
اما مصرف نوشیدنی های الکلی باید ممنوع بماند تا گردشگران بیایند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲
کاکو فکر کنم بالعکس باید بشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
هر انسان معمولی با اندک ضریب هوشی و انصافی و اندک فهمی هم میداند که پول بی ارزش ایران سبب گاو شیرده شدن ایران برای همه جز مردم خودش شده است
چرا خدمات سلامت و پزشکی برای همه ایرانیان نباید رایگان شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
بخدا درست نیست در کشور خودت بهداشت دهان و دندان و سلامت پایین باشد و افتخار کنی به خدمت مفت دادن به مفتخواران و تن پروران منطقه
مردم مظلوم کشور خود را هم دریابیم
بهداشت دهان و دندان در ایران اسفناک است ضمن اینکه سرانه پزشکی و بیمارستانی ما هم حتی در میان همین تن پروران بسیار پایین‌تر است
به چه افتخار میکنید
Iran (Islamic Republic of)
شرکتی مظلوم
۱۷:۲۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
افزایش فوق العاده خاص پرستاران با ضریب سه چیشد ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
چی میزنی ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
از بس پولمان بی ارزشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
برای سرمایه گذاری تو بورس به ایران نمیان؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
سرمایه گذاران ایرانی هم به ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس برای سرمایه گذازی میرن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
اینقدر متخصصا رو اذیت کردین رفتن دبی و ترکیه کلاهبردار درمونگاه زدن و مردم بدبخت سدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
داداش فکر کنم مترجم و مشاوران به شما اطلاعات اشتباه دادند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
چقدر خوشبخت هستیم که خودمان هزینه به دلار میپردازیم درعوض خارجی ها درایران به ریال پرداخت میکنند . اوج خوشحالی و به خود بالیدن است . Yjc خود تحلیل کن .
Iran (Islamic Republic of)
زاگرسیان
۱۷:۴۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
آفرین ،درود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
خود ایرانی ها چی؟
Austria
ناشناس
۱۴:۴۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
بله خوب هیچ جا براشون مفت تر از ایران در نمیاد وقتی پولشون با ارزشه میان اینجا بهترین امکانات بیمارستانی و دکتر رو رزرو میکنن و در نهایت بازار رو هم جارو میکنن و هر تفریحی خواستن میکنن و میرن.ولی با این وضع که شما دکتر و پرستارها رو فراری میدید این روند چند سال آینده معکوس میشه و ماییم که باید بریم کشورهای اطراف برای درمان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
بخاطر بی ارزش بودن پول
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
صنعت گردشگری در دنیا سالی 500 میلیون نفر مشتری دارد و 100میلیون نفر هم در آن کار می کنند. امیدواریم کشور ما هم سهمی مناسب در این صنعت پیدا کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
مهم این است که ایشان راضی باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
جراحان ایرانی کار بلدند دمشون گرم ،خدا به همشون عزت بده
Iran (Islamic Republic of)
سامان
۱۳:۲۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
اصلا هم دلیلش که ایران را انتخاب میکنند مشخص نیست که اختلاف دلاری 60 هزار تومانی و ارزان ترین کشور برای اون افراد برای تردد ایران حساب میشه.
آقای رییسیی ای کاش این دلار را می رسوندین به قیمت منطقه تا ارزش ریالی ما هم برابر بشه که نیازی نباشه اون افراد راحت بیان داخل کشور بلکه با خواهش وارد کشور بشوند.
این تورم حتی درجه اش برای اقتصاد دان ها قفله، رشد بی رویه قیمت ها و عدم برنامه ریزی درست برای جلوگیری و مهار این موضوع فقط مردم را نا امید میکنه.
لطفا دلار را برسونین به قیمت واقعی زیر 1000 تومان تا این بازار ساز ها نتونن برای سفره مردم تصمیم گیری کنند.
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۳:۲۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
حتما جناب رئیس جمهور می‌دانند درمان در ایران نسبت به اروپا تقریبا * رایگان * است !
حق الزحمه پزشک اروپایی نسبت به پزشک ایرانی،بیش از ۳۰ برابر است ! اما آن پزشک اروپایی اگر بخواهد یک تویوتا یا هر خودروی روز دنیا بخرد ، هزینه خرید خودرو اش ، یک سوم هزینه ایی است که یک پزشک ایرانی در ایران برای خرید همان خودرو (البته دست دومش و مدل ۵ سال قبل آن!!) پرداخت می‌کند!
Iran (Islamic Republic of)
Hossein
۱۳:۳۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
خدا شفات بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
جناب حسین!
خدا فهم و درک به تو عنایت فرماید! تا مطالب را بفهمی و در مورد چیزی که در فهم تو نیست نظر ندهی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
جناب فلفل و ناشناس14.42 خودتون به یه دکتر معرفی کنید بعضی پزشکان تو ایران درآمد میلیاردی دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
بورس به کجا رسید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
قطعا همینطور است با این ارزش پول چرا نیایند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
کلیه سوبسیدها به ماشین داران و کلیه جاها و خارج روندگان کل خارج روندگان وسوبسیدهایی که پولدارا استفاده میکنند باید یا قطع شود یا به همه داده شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۳ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
وارفارین گیر نمیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
جالبه کشورهای منطقه برای درمان به ایران میایند واقعا همینطور هم است ولی جای تاسف اینست که مسولان ومدیران برای درمان به خارج میروند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
چون بعضی ها به واسطه حقوقهای نجومی و رانتها پول دارند اما فهم و درک و شعور ندارند!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
چرا باید کشورهای اروپایی برای درمان وارد ایران بشن ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۱۲:۱۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
اگرم واسه درمان میان اینجا به خاطر ارزش پایین پول ما و ارزش بالای پول آنهاست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
آقای رئیس جمهور به مشکلات مردم رسیدگی کنید تورم گرای مسکن بی پولی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
به مشکلات مردم اعم از بورس و گرانی و حقوقو کم رسیدگی کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
نمیشه
جز اولویتهاش نیست
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۲:۰۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
این بخاطر بی ارزش بودن پول ماست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
گردشگری از همه چیز مهمتر است برای همه کشورهای دنیا و نیاز به ساخت جاده وورزشگاه ومکان های توریستی است و همچنین تجدیدنظر درهمان اصولی که گفتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
خب وقتی پول ملی ارزشی نداشته باشه اوناهم دنبال جای ارزون هستن وقتی ببینند با درآمدشون بیان اینجا هزارتا تفریح می کنند طبیعی یه که بیان فقط بدبختیش برای مردم عادی یه که هر روز فقیرتر نسبت به دیروز میشن
Iran (Islamic Republic of)
Hossein
۱۱:۵۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما ؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۸ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
از صدقه سر مدیریت شما تا چند سال دیگه ما برای سرماخوردگی هم کادر درمان نداریم همه فرار رو بر قرار ترجیح می دهند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
کدوم درمان، بنده خانمم پوستش قارچ افتاده ۲ هفته بود پماد ایرانی میزدیم اصلا جواب نمی‌داد الان تقریبا یه هفته پماد خارجی یعنی اسپانیایی میزنیم داره جواب میده اونم با هزاران مکافات اون پماد پیدا کردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
اگه وضع پزشکان خوب نیود اینهمه درکنکور پزشکی طرفدار نداشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
بورس را درست کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
مگه یک هفته ای درستش نکرد.؟؟!!!!!!!
از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان استدعا داریم از جناب رئیسی سوال بفرمایند چی شد اون وعده و قولی که زمان مناظره های انتخاباتی به سهامداران بورسی دادید مبنی بر درست کردن یک هفته ای بورس ؟!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
مسئولان علت گرانی‌ها را شفاف به مردم بگویند
۱۱:۲۹ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
مسئولان علت گرانی‌ها را شفاف به مردم بگویند
Iran (Islamic Republic of)
غفار
۱۱:۵۰ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
ازاین شفاف تربگن :
پول نداریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۷ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
از سیسمونی گیت بپرسید ، حتماً شفاف پاسخ خواهد داد
آخرین اخبار