رقابتی‌ترین کارزار انتخاباتی مجلس در خراسان‌رضوی شکل گرفت

ربیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: رقابتی‌ترین کارزار انتخاباتی از نظر تعداد پرشمار نامزدهای انتخابات برای هر کرسی مجلس در این استان شکل گرفته است.

سید هادی طباطبایی گفت: در حال حاضر هزار و ۲۶ نامزد برای حضور در دوزادهمین دوره انتخابات مجلس و برای کسب ۱۸ کرسی استان خراسان رضوی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: بر اساس این آمار برای کسب هر کرسی مجلس در استان خراسان رضوی ۵۷ نامزد با هم رقابت دارند که همین موضوع نشانگر رقابتی‌ترین کارزار انتخابات مجلس طی ۱۱ دوره گذشته است.

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به آمار تفکیک داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ادامه داد: تاکنون به تفکیک از "تربت حیدریه، مه ولات و زاوه" ۳۷ نفر، "تربت جام، تایباد و باخرز و صالح آباد" ۳۰ نفر، "چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار" ۴۹ نفر، "خواف و رشتخوار" ۴۵ نفر تایید صلاحیت شده اند.

وی ادامه داد: همچنین تایید صلاحیت ۲۶ نفر در"درگز"، "سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب، داورزن و ششتمد" ۷۶ نفر، "فریمان، سرخس، بخش‌های احمد آباد و رضویه" ۴۷ نفر، "قوچان و فاروج" ۳۳ نفر، "کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ" ۴۶ نفر، "گناباد و بجستان" ۳۹ نفر، "مشهد و کلات" ۵۳۳ نفر، "نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان جلگه" هم ۶۵ نفر انجام شده است.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند همزمان در سراسر کشور در چهار هزار و ۵۴۶ شعبه اخذ رای در خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

استان خراسان رضوی با ۱۲ حوزه انتخابیه، ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۶ کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار