اولین زایمان بدون درد در دانشگاه علوم پزشکی سمنان موفقیت‌آمیز بود

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اولین زایمان طبیعی به روش زایمان بدون درد در بیمارستان امیرالمومنین (ع) گفت: «اپیدورال» روشی است که مادران می‌توانند با خاطر آسوده به زایمان طبیعی گرایش داشته باشند.

 احسان حسین زاده سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: این زایمان برای بانوی ۲۹ ساله در زایمان اول و در هفته ۳۸ بارداری توسط ساتی نیک درزی پزشک متخصص زنان و زایمان و با حضور متخصص بیهوشی و تیم اتاق عمل مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع) موفقیت‌آمیز انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه این زایمان به بهترین نحو انجام شد و مادر از انجام آن بسیار رضایت داشت، افزود: «آرشام» اولین نوزاد به دنیا آمده با زایمان بی‌درد در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به همراه مادر خود با حال عمومی مساعد راهی خانه شدند.

پزشک متخصص زنان و زایمان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع) در خصوص انجام این نوع زایمان، گفت: زایمان طبیعی بدون درد ممکن است به نظر غیرممکن باشد، اما با پیشرفت علم و فناوری می‌توان هم به طور طبیعی و هم بدون درد و با استفاده از روش اپیدورال، یک زایمان طبیعی را تجربه کرد.

اپیدورال روش متداولی برای زایمان است که یک داروی بی‌حسی به فضای اطراف اعصاب نخاع مادر به نام فضای اپیدورال تزریق می‌شود. هدف از این کار کاهش درد یا از بین بردن کامل آن برای ناحیه مشخصی از بدن مانند شکم است. به این ماده، بی‌حسی موضعی یا منطقه‌ای هم می‌گویند. از همین‌رو زنان هنگام زایمان هوشیار هستند، اما دردی احساس نمی‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.