وزیر کشور در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

۲۵ بهمن آخرین فرصت تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان مجلس/ هشدار درباره تبلیغات زودهنگام

وزیر کشور گفت: نامزدهای انتخابات تا ۲۵ بهمن فرصت دارند حوزه انتخابیه خود را جابه جا کنند.

احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران گفت: ما امرور جلسه‌ای را با حضور استانداران و فرمانداران همه شهر‌ها برگزار کردیم تا آخرین وضعیت را برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ارزیابی کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر برای انتخابات مجلس رقابت خواهند کرد، افزود:  هفتاد درصد داوطلبان بین سی تا پنجاه سال هستند.  ۳.۵ میلیون نفر رای اولی داریم.

وی ادامه داد: هزار و صد استاد دانشگاه، ۲۰۰ پزشک، ۴۰۰ قاضی و حدود ۳۷۰ نماینده پیشین مجلس در این انتخابات به عنوان داوطلب حضور دارند و انشاالله حماسه بزرگتری را شاهد خواهیم بود، 

وزیر کشور درباره جابه جایی شهر‌های داوطلبان نیز گفت: برای جابه جایی تا ۲۵ بهمن باید درخواست بدهند تا در طول ۵ روز بتوانند جواب نهایی را دریافت کنند. 

وی درباره انتخابات الکترونیکی هم بیان کرد: احراز هویت به صورت کامل الکترونیکی خواهد بود. ولی در یک هشتم حوزه‌های انتخابیه به صورت الکترونیکی ثبت رای خواهد شد. 

وحیدی خاطرنشان کرد:  آنچه در ۲۲ بهمن اتفاق افتاد بسیاری از رسانه‌های خارجی را متعجب کرد، حداقل بیست درصد افزایش مشارکت داشتیم و امیدواریم در اسفند نیز همین‌گونه باشد و با حضور پرشکوه همگان انشالله انتخابات پرشوری خواهیم داشت. 

وی درباره تبلیغات زود هنگام داوطلبان نیز خاطرنشان کرد: طبق قانون یک هفته پیش از انتخابات اجازه تبلیغات داده شده است و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند خلاف قانون خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۱ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
رأی می دهم
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۲۲:۳۲ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
دروغگوترین وزیر تاریخ این سرزمین در همه زمینه ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۶ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
خدا قوت جناب اقای وحیدی ریس محترم وزارت کشور یه سوال دارم ایا از احوال و اوضاع 50میلیون سهامدار مالباخته بورس خبر دارین که چه بلایی سرشون اوردین ایا اعتمادی مونده که بیان رای بدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۱ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
یک هفته برای شناختن نماینده کم و ناچیز است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۵ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
سالیانه ۲۵۰ هزار ملیارد تومن یارانه به اتباع خارجی چرا ؟