شب‌های خراسان رضوی به ۱۰ درجه زیر صفر می‌رسد

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای شبانه در نواحی سردسیر استان همراه با بارش باران و برف، هفته آینده به ۱۰ درجه زیر صفر و کمتر می‌رسد.

زهرا آهنگرزاده کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی گفت: روند کاهش دما از امروز در این استان آغاز شده و تا روز سه‌شنبه هفته آینده ادامه دارد، از روز یکشنبه هفته آینده خراسان رضوی روزهای سردی را سپری خواهد کرد.

او افزود: انتظار می رود از اواسط وقت امروز فعالیت سامانه ناپایدار و بارشی از مناطق شمالی و غربی استان شروع شود، افزون بر آن شاهد افزایش سرعت وزش باد در مناطق بادخیز استان خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: امشب و فردا بر شدت و گستردگی بارش ها افزوده خواهد شد. بارش ها به خصوص امشب و فردا رگباری با احتمال تندر خواهد بود و احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در مناطق مستعد استان وجود دارد.

آهنگرزاده بیان کرد: همچنین با توجه به کاهش محسوس دما برای امشب در ارتفاعات استان بارش باران و برف و از اواخر شنبه شب تا دوشنبه بارشها در سطح خراسان رضوی به شکل باران و برف و ارتفاعات و نواحی سردسیر به شکل بارش برف، ادامه پیدا خواهد کرد. در نواحی کوهستانی و سردسیر نیز کولاک پیش‌بینی شده است.

او تصریح کرد: هم استانی ها عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیرها، خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی و همچنین تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از کاهش محسوس دما را در نظر بگیرند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که پیش بینی می‌شود، کولاک برف، یخ زدگی و لغزندگی محورها، تشکیل مه و کاهش میدان دید و اختلال در سیستم حمل و نقل دور از انتظار نیست.

آهنگرزاده اظهار کرد: کشاورزان و کسانی که شغل آنها وابسته به شرایط آب و هوایی است، تمهیدات لازم را در نظر بگیرند و با توجه به شرایطی که در هفته آتی رخ خواهد داد دیروز از سوی هواشناسی هشدار سطح نارنجی هم صادر شده است.

او افزود: در شبانه روز گذشته باخرز با ۶ درجه سلسیوس و سرخس با ۳۲ درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط استان بوده اند، طی این مدت دمای مشهد نیز بین ۱۱ تا ۲۳ درجه در نوسان بوده است. بیشترین سرعت وزش باد هم در فریمان با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار