فعالان صنایع‌دستی گلستان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع‌دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام کنند.

به‌ نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی گلستان، محمدجواد ساوری گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و سطح درآمد، اشتغال و فروش یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی پرداخت‌های مالیاتی است.

ساوری افزود: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شرایطی را برای صنعتگران به وجود آورده که با ثبت اطلاعات محصولات تولیدی موجود در کارگاه، فروشگاه، بازارچه و بستر‌های فروش در سامانه جامع تجارت از پرداخت هرگونه مالیات معاف شوند.

او بیان کرد: تمام فعالان حوزه صنایع‌دستی برای بهره‌مندی از معافیت مالیاتی، محصولات خود در سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir ثبت‌نام کنند.

ساوری با تأکید بر این‌که شرایط بهره‌مندی از معافیت مالیاتی منوط به دریافت کد شناسه اختصاصی در سامانه جامع تجارت است، افزود: بر این اساس قابلیت ثبت محصولات صنعتگران، فروشگاه‌ها، خانه‌های صنایع‌دستی و بازارچه‌های دائمی دارای مجوز صنایع‌دستی، به‌منظور اخذ کد شناسه اختصاصی محصولات ایجادشده است.

او خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی تنها بر اساس موارد ثبت‌شده در سامانه جامع تجارت برای فعالان حوزه صنایع‌دستی شامل تولیدکنندگان، فروشگاه داران، دارندگان مجوز خانه‌های صنایع‌دستی، فروشندگان بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی، شرکت‌های تعاونی مرتبط دارای مجوز معافیت‌های مالیاتی را اعمال خواهد کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: در صورت نبود سرفصل محصول موردنظر در سامانه جامع تجارت ایران، جهت بررسی و تهیه و تدوین سرفصل موردنظر، متقاضیان آن را به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان‌ها و یا به کارشناسان معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گزارش دهند، زیرا در صورت ثبت نشدن محصولات در سامانه جامع تجارت، معافیت مالیاتی شامل حال فعالان صنایع‌دستی مربوطه نخواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.