دستیار رئیس جمهور:

ماه گذشته کلاهبرداری کوروش کمپانی را هشدار دادم

پاد گفت: بر اساس رصدی که داشتم، متوجه شکل گیری کلاهبرداری‌ "کوروش کمپانی" شدم و در نامه ای به معاون پیشگیری قوه قضائیه با استدلال آن را هشدار دادم.

سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور و در نشستی علمی با موضوع "جایگاه سه قوه در تحقق حقوق عامه در محل دانشگاه آزاد اسلامی مشهد " گفت: اگر نهادهای نظارتی به موقع به این موضوع ورود پیدا می‌کردند اکنون شاید متهم اصلی پرونده متواری نبود.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادیهای اجتماعی گفت: مردم در شرایط سخت معیشتی، نسبت به این گونه شرکتها ریسک پذیر شده اند و بدون دانش لازم به این موضوع ورود پیدا می کنند.

پاد افزود: حقوق عامه برای رئیس جمهور اصالت دارد و بر همین اساس موضوع حقوق عامه را در حکم دستیاری بنده متذکر شد و این در حالی است که در ابتدای انقلاب اسلامی و در کوتاه ترین زمان ممکن، این گزاره ها به عنوان حقوق اساسی ملت در قانون اساسی شکل گرفت.

عضو کمیته ویژه بررسی ناآرامی های سال ۱۴۰۱ گفت:بخشی از مردم سال گذشته اعتراضاتی داشتند و در ادامه آن اتفاقات ناخوشایندی نیز در کشور رخ داد که منجر به داغدار شدن مردم نیز شد و یکی از ماموریت‌های اینجانب در سفر به استانهای کشور و از جمله در این سفر، دیدار با خانواده‌های آسیب دیده از این اتفاق است.

پاد با اشاره به این که موجودیت یک نظام سیاسی به نمایندگی از مردم مراقبت از حقوق آنهاست افزود: همه حقوق خصوصی را می دانند ولی موضوع حقوق عامه یک مفهوم اجتماعی و سیاسی است که طیف بسیاری از حقوق اساسی ملت را در بر می‌گیرد و باید به آن توجه بسیار شود.

وی ادامه داد: نخستین نقشی که برای قوای سه گانه در موضوع حقوق عامه در نظر گرفته می‌شود این است که همه ارکان هر قوه به وظایف و تکالیف خود آگاه باشند و از قانون گریزی بپرهیزند و نسبت به اصل قانون پایبند باشند.

دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادیهای اجتماعی گفت: بخشی از زندگی مردم اکنون در فضای مجازی شکل می گیرد و وظیفه ما مراقبت از آنان است و هر حاکمیت عاقلی باید به فراخور نیازمندیهای نسلی و فناوریهای جدیدی که شکل می‌گیرد حقوق عامه جدید را تضمین کند و به آن احترام بگذارد.

وی ادامه داد: قبل از حضور در دولت خودم را وکیل خیابانی مردم می‌دانم و تاکنون ریالی از دولت دریافت نکرده ام و تلاش می کنیم تا فضای موجود شکسته شود و نماینده مردم در درون حاکمیت باشم تا حرفهای مردم به گوش دولتمردان رسانده شود.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی و عضو کمیته ویژه بررسی ناآرامی های سال ۱۴۰۱، صبح روز دوشنبه برای پیگیری امور حقوقی آسیب دیدگان ناآرامی های سال گذشته وارد مشهد شد.

سکینه سادات پاد پس از ورود به مشهد به زیارت شهدای گمنام میدان شهدای مشهد رفت و سپس دیداری با دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد داشت.

دیدار با خانواده های آسیب دیدگان ناآرامی های سال گذشته، دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و برخی از مسوولان از دیگر برنامه های سفر سه روزه وی به مشهد است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
خوب پلمپ می‌کردید دستگیرش می کردید پس چرا ندادبد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۱۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
چقدر زرنگ شدی ولی خبر نداری طرف ۵ماه پیش فرار کرده بود ۰دولت ممنونم ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
برده پول و سرمایه ملت رو لطفا پس بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۷ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
چرا به خواست مردم برای تغییر قانون اساسی و برگزاری رفراندوم و آزادی تجمعات و آزادی عقیده و بیان و ... توجهی نمی کنید ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۴ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
خیلی جالبه که یک مخالف سیاسی را از خارج کشور می دزدید و به داخل ایران انتقال می‌دهید و در اسرع وقت محاکمه میکنید ولی نمی توانید یک مفسد اقتصادی که پول هزاران نفر را خورده را از خارج کشور به داخل ایران انتقال دهید ؟
Belgium
ناشناس
۲۱:۰۲ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
وضعيت اسف بار رشوه و فساد مالي پولي در ايران تمامي ندارد. از اوكراين هم جلو زده.
نه شرقي نه غربي
جمهوري اسلامي