آذربایجان‌غربی رتبه دوم تثبیت اراضی کشاورزی را در کشور کسب کرد

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: این استان در ثبت سامانه سحاک و تثبیت اراضی کشاورزی از لحاظ تعداد رتبه دوم و از لحاظ مساحت، رتبه سوم را در بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داد.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این استان در ثبت سامانه سحاک و تثبیت اراضی کشاورزی از لحاظ تعداد رتبه دوم و از لحاظ مساحت، رتبه سوم را در بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داده، گفت: این رتبه‌ها نشان دهنده عملکرد مطلوب استان در تثبیت اراضی کشاورزی بوده، ولی کافی نیست.

وی اضافه کرد: باید هدف گذاری و اقدامات به سمت تحقق تثبیت ۱۰۰ درصدی اراضی کشاورزی استان تا هفته قوه قضاییه سال آینده باشد و همه ادارات متولی با همکاری هم کمک کنند تا مشکلات پیش روی این هدف‌گذاری مرتفع شود.

وی ادامه داد: تثبیت اراضی کشاورزی به معنای تثبیت مالکیت کشاورزان بر دارایی‌های خود است که فواید زیادی برای آن‌ها دارد و از بروز بسیاری از اختلاف‌ها پیشگیری خواهد کرد.

یکی از مهمترین برنامه‌ها در راستای تثبیت اراضی کشاورزی، سنددار کردن آنها است که این امر با تلاش نهاد‌های مسئول به ویژه اداره کل ثبت اسناد و املاک در کل کشور و آذربایجان‌غربی در دست انجام است.

وسعت اراضی قابل کشت آذربایجان‌غربی بیش از یک میلیون و ۲۰ هزار هکتار و وسعت اراضی زیر کشت ۸۲۰ هزار هکتار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.