سخنگوی جنبش مقاومت حماس:

گردان قسام در شش ساعت اول عملیات طوفان الاقصی بر پایگاه‌های نوارغزه مسلط شد/ گزینه واقعی ملت فلسطین مقاومت است

بن حمدان گفت: گردان قسام در عملیات طوفان الاقصی برای تسلط بر پایگاه‌های نوارغزه برنامه‌ریزی کرد که در شش ساعت اول این اتفاق افتاد.

اسامه بن حمدان، سخنگو و عضو ارشد جنبش مقاومت حماس در برنامه جهان امروز شبکه خبر گفت: طرح مقاومت و آزادسازی بدون شک طرحی برای پیروزی و برای به‌دست آوردن آزادی ملت فلسطین است و مقدسات خودمان را در این مسیر اعتقاد داریم که پیروز می‌شویم و این مسیر به فداکاری و ایثارگری نیاز دارد. ما همیشه برای تحقق پیروزی و شهادت تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: بدون شک عملیات طوفان الاقصی پیروزی ویژه‌ای در مبارزه با رژیم اشغالگر رقم زد اولا حجم غافلگیری برای رژیم صهیونیستی بسیار زیاد بود. همه برادران مجاهدی که برای عملیات فراخوانده شده بودند نمی‌دانستند که می‌خواهند در این عملیات شرکت کنند. آن‌ها را فراخواندند و اعلام کردند آن‌ها در این عملیات مشارکت خواهند کرد و رهبران مقاومت به آن‌ها ابلاغ کردند برادران حق انتخاب دارند یا به سوی عملیات بروند یا عذرخواهی کنند و نروند و در موضع خود بمانند تا عملیات پایان یابد و بعد به خانه بازگردند.

بن حمدان بیان کرد: غافلگیری اساسی این است که از  ۱۲۰۰ نفر مجاهد حتی یک نفر عقب‌نشینی نکرد و هیچ تردیدی به خود راه ندادند، چون این جهاد را انتخاب کرده بودند.

عضو ارشد جنبش مقاومت حماس اظهار کرد: وقتی عملیات طوفان الاقصی آغاز شد گردان قسام برنامه‌ریزی کرده بود برای این عملیات که در ۲۴ ساعت بر پایگاه‌های نوارغزه مسلط شود؛ همچنین غافلگیری دیگر حجم فروپاشی ارتش اسرائیل است که بسیار زیاد بود که در شش ساعت این اتفاق افتاد و ده‌ها نفر از نظامیان رژیم صهیونیستی به اسارت گرفته شدند و همه این پایگاه‌ها در تسلط نیرو‌های مقاومت قرار گرفت و اطلاعات و تجهیزات آن‌ها نابود شد و در اختیار مقاومت قرار گرفت.

وی افزود: عملیات طوفان الاقصی ویژگی‌های مهمی دارد. همه موشک‌هایی که شلیک شد و پوشش آتش‌بار برای نیرو‌های غزه ایجاد شد. غزه‌ای که محاصره شده بود این سلاح‌ها را ساخت و در مقابل اشغالگران به کار گرفته شد.

بن حمدان تصریح کرد: در حقیقت پشتیبانی که رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ دریافت کرد بسیار زیاد بود. وزیر خارجه آمریکا در روز دوم در فلسطین اشغالی حاضر بود و رئیس جمهور آمریکا اولین نشست شورای جنگی را قبل از عملیات زمینی برعهده داشت. نخست وزیر انگلیس به فلسطین اشغالی آمد و هواپیمای جنگی حامل سلاح را برای آنان آورد. فرانسه هم همین کار را کرد و همه این‌ها نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی فقط دوست و هم‌پیمان آنان نیست غربی‌ها به آن به عنوان تمدن غربی نگاه می‌کنند.

عضو ارشد جنبش مقاومت حماس گفت: این دولت‌ها اعلام کردند حماس تروریست است و باید از رژیم صهیونیستی حمایت کنند و باید بگویم که در مقابل سفر‌های دوره‌ای وزرای خارجه این کشور‌ها موضع کشور‌های عضو محور مقاومت برای پشتیبانی از مقاومت فلسطین بسیار مهم است. وزیر خارجه ایران سفر‌های منطقه‌ای برای دفاع از حق فلسطین داشت و مقاومت لبنان، عراق و یمن را شاهد بودیم.

وی گفت: نیرو‌های مقاومت تلاش خود را کردندو تجهیزات کافی آمده کردند این تکلیف ما است و بدون شک حجم دشمن بسیار زیاد است. نقش آمریکا در جاسوسی و شنود ارتباطات ایفا می‌کند بسیار زیاد است. یکی از کار‌های کشتی‌های آمریکایی در دریای مدیترانه شنود ارتباطات نوارغزه است تا اطلاعاتی از اسرا و فرماندهان مقاومت به دست بیاورند که به فضل خدا این اتفاق نیفتاد.

بن حمدان بیان کرد: مسئله‌ای که شاید خیلی‌ها ندانند این است که برخی به قدرت مادی دشمن نگاه می‌کنند و نمی‌توانند به قدرت خداوند نگاه کنند. معتقدم این سر از اسرار مقاومت در موفقیت مقاومت در فلسطین و لبنان است. نیرو‌های مقاومت از حق دفاع می‌کند و دشمن از باطل دفاع می‌کند.

سخنگوی جنبش حماس اظهار کرد: کشور‌های غربی طبیعت ملت فلسطین را نمی‌شناسند. ملت‌های منطقه ملت‌های آزاده‌ای هستند و اشغالگری را قبول نمی‌کنند و در تاریخ خود اگر که به قهرمانان نگاه کنیم که با ظلم و اشغالگری مبارزه کردند تعدادشان زیاد است لذا همه از مقاومت حماس و جبهه مردمی و دیگر گروه‌ها حمایت می‌کنند. آنچه در طوفان الاقصی اتفاق افتاد فاش کرد که دفاع آن‌ها از حقوق بشر دروغ است. ۳۱ هزار نفر از مردم فلسطین در حالی شهید شدند که بیش از ۲۰ هزار نفر از آنان زن و کودک بودند و جمعیت دفاع از حقوق زنان هیچ تحرکی از خود نشان نداد؛ انتخابات که انجام می‌شود نتیجه انتخابات را قبول نمی‌کنند و کسی که برای دفاع از حق خود و کشورش فعالیت می‌کند را تروریست می‌خوانند.

وی ادامه داد: باید با غربی‌ها براساس رفتاری که دارند برخورد کنیم. دولت‌های غربی نمی‌خواهند ما دموکراسی، آزادی و عدالت داشته باشیم. با صراحت می‌گویم در انتخابات ما این مقاومت است که پیروز شده است؛ بعد از ۱۳۶ روز باز هم انتخابات برگزار شود باز انتخاب مردم فلسطین مقاومت است، چون می‌خواهند آزاده و مستقل باشند.

بن حمدان گفت: هر فلسطینی که در سرزمین خود آزادی می‌خواهد اشغالگران را نمی‌پذیرد. بعضی‌ها می‌گفتند که می‌شد از مذاکرات سازش با اشغالگران به صلح رسید و توافقنامه اسلو را امضا کردند، اما نه کشور فلسطین تشکیل شد و نه اشغالگری پایان یافت و به جای آن شهرک‌های صهیونیست‌ها افزایش یافت و قتل فلسطینیان ادامه یافت و در سال‌های گذشته در کرانه باختری بیش از ۵۰۰ نفر شهید و بیش از سه هزار نفر زخمی شدند و بیش از ۵ هزار نفر اسیر شدند و بر اراضی فلسطینی مسلط شدند که زیر سایه مذاکره سازش اتفاق افتاد.

سخنگوی جنبش حماس اظهار کرد: به هر حال اسرائیل ما را می‌کشد و شما باید انتخاب کنی که پرچم سفید بالا ببری و یا باید مقاومت کنی تا کشته شوی که ما قطعا گزینه مقاومت را انتخاب می‌کنیم. این ملت در مقابل اشغالگری حمایت می‌کند و گزینه واقعی ملت ما مقاومت است و اگر شرایط فراهم شود هزاران نفر به مقاومت می‌پیوندند.

بن حمدان بیان کرد: اسرائیل اطلاعات دقیقی نمی‌دهد. در ابتدا می‌گفتند رهبر مقاومت در شمال غزه هستند و حمله گسترده‌ای به شمال کردند و سپس به جنوب و مرکز آمدند. اسرائیلی‌ها می‌دانند که نمی‌توانند یک دفعه به کل نوارغزه حمله کنند و برای همین غزه را قطعه قطعه کردند و مقاومت برای این کار آماده بود و می‌دانست روش ارتش اسرائیل به این صورت است؛ بنابراین مسائل دفاعی خود در غزه را براساس این تفکر اسرائیلی‌ها چیدند.

سخنگوی جنبش حماس گفت: اگر اشغالگران به رفح بیایند می‌بینند که مقاومت در آنجا شدیدتر و قهرمانانه‌تر عمل می‌کند و به اذن خداوند صهیونیست‌ها هیچ موفقیتی به دست نمی‌آورند و با نابودی تجهیزاتشان مواجه می‌شوند لذا معتقدم اشغالگران جنگ روانی به راه انداختند و تلاش می‌کنند بگویند مقاومت از بین رفته است.

وی تصریح کرد: به خاطر عواطف مردم ایران با ملت فلسطین از آن‌ها تشکر می‌کنم. تشکر می‌کنم از ملت ایران که در ۴۵ سال گذشته در کنار فلسطین بودند و ملت فلسطین قدر این کمک‌ها را می‌داند. رهبران ایران نقش مهمی در سطح جهانی در پشتیبانی از ملت فلسطین و مقاومت دارند. احساس آن‌ها قابل تقدیر است. فلسطین به زودی آزاد خواهد شد و ملت ایران مهمان ما در فلسطین خواهند بود، البته ایرانیان صاحبخانه هستند، چون قدس برای همه است و انشاالله در قدس نماز اقامه خواهیم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
واقعا شش ساعت تسلط به اینهمه شهید دادن و ویرانی می ارزید کار احساسی یعنی این
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۵ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
درود بر مقاومت وحماس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۴ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
غزه مقاومت کن
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۱۱:۳۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
بلاخره ایستادن در مقابل ظالم سختی داره! توکلتون به خدا باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۵ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
اشتباه منفی زدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
تا قبل از عملیات طوفان الاقصی و کشتار ۱۲۰۰ نفر غیرنظامی در یک فستیوال موسیقی کل دنیا طرفدار فلسطین بودن و همیشه تظاهرات و راهپیمایی ها گسترده میدیدم بعد این عملیات تمام مردم غیر مسلمان دنیا و افکار عمومی جهان شدن طرفدار اسرائیل !
فقط یه سری تظاهرات کوچیک که اونم مهاجر های مسلمان هستن میبینیم !
ب قدری وضع خرابه و اسلام هراسی ب اوج رسیده
تو انتخابات هلند همین چند وقت پیش یه بیسواد بی سرپا اومد فقط گفت اگه رئیس جمهور شم مسجد ها رو خراب میکنم و مسلمانان رو اخراج میکنم و بدون هیچ تبلیغاتی بیشترین رای اورد رئیس جمهور شد !
دهن تمام سیاست مدار های هلند و رقیبش باز موند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
۲۰۰۰۰ هزار سرباز حماسی ۲۰۰۰۰ هزار مردم غزه کشته شدن در مقابل ۲۴۰ سرباز اسرایلی
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۱۱:۳۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
شما ببخشید ! البته این آمارها رو‌ احتمالا ارتش اسراییل داده بهتون! چون فقط ۲۰۰ تا اسیر گرفتن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
گل من از آغاز حمله زمینی دارم میگم واقعا متوجه نشدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
بسه دیگه رجزخوانی بسه کودکان مظلوم وبیگناه هرروزه یابراثربمباران کشته می‌شوند یابراثرگرسنگی اونوقت شما فقط از پیروزی ندیده حرف می زنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
بعدش چی شد ، بعد حرف نمیزه ، مثل تیم فوتبال یک گل میزنه آخر بازی ۶ گل میخوره ، بعد نمیگه شیش تا گل خوردم باختم،میگه دیدی یگ زدم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
واقعاً ؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
تحت تاثیر القائات اطرافیان مغرض این بنده خداهای بی تجربه دچار اشتباه محاسباتی شدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
این عملیات نسنجیده مقاومت بهترین بهانه را به صهیونیستها داد تا برای نابودی حماس و جهاد اسلامی و تصرف غزه وارد عمل شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
پنج دقیقه اول فقط مسلط بودن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
حمله غافلگیرانه در وضعیت آتش بس و مسلط شدن موقت بر بعضی پایگاه های دشمن چندان دشوار نیست. مهم این است که بعدش چه پیش می آید. تمامی سرزمینتان به تصرف دشمن درآمد. تقریباً تمامی مردمتان خانه و زندگی خود را از دست دادند و آواره شدند. خود حماس نزدیک به هشتاد درصد نیروها و پایگاه هایش را از دست داده. آن وقت هنوز دارید از «شش ساعت اول» حرف می زنید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
...رژیم صهیونیستی فقط دوست و هم‌پیمان آنان نیست غربی‌ها به آن به عنوان تمدن غربی نگاه می‌کنند.

این دوستمان غیب می گوید. نکند طراحان حمله حماس به اسرائیل هم از این قبیل غیب گو ها بودند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
«اگر اشغالگران به رفح بیایند می‌بینند که مقاومت در آنجا شدیدتر و قهرمانانه‌تر عمل می‌کند.»

یعنی در آن نود درصد خاک غزه که به تسلط اشغالگران درآمده نمی توانستید شدیدتر و قهرمانانه تر عمل کنید؟
Iran (Islamic Republic of)
رسول زهرائی رئوف
۰۸:۳۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
سلام خدا بر شما مجاهدان راه خدا سلام بر شهدای شما و سلام بر جانبازان و مردم مقاوم و شجاع فلسطین و غزه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
پس چطور به تو گیر ندادن؟
Iran (Islamic Republic of)
ارسلان
۰۸:۲۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
شما مردم غزه بهترین در تاریخ هستید و امیدوارم هرچه سریع تر فرج شما برسه و فرج همه مردم دنیا و ببینیم نابودی اسراییل و شیطان رو ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
چه بهترینی؟ ۳۰ هزارنفر از مردمشون تیکه پاره شدن بعد میبینی جشن عروسی گرفتن اصلا براشون مهم نیست
مردمی بی عاطفه و سنگدل
ما یک فامیل ب مرگ طبیعی هم بمیره تا یکسال حتی جشن تولد نمیگیریم
Iran (Islamic Republic of)
saeed
۰۸:۰۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
الان به کجا مسلطند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
نتیجه... کشته شدن 29 هزار مردم غزه آوارگی بیش از2میلیون نفر ازبین رفتن زیرساختها ساختمان‌های ‌شهر.. این چه نوع مسلط شدن است..
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۱۱:۲۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
داره از وطنش دفاع میکنه! تو بودی چیکار میکردی؟! میگفتی شما بفرمایید اینجا ما آواره کشورهای دیگه میشیم؟!
آخرین اخبار