جریمه میلیاردی سزای مشاور املاک متخلف در همدان

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان از محکومیت مشاور املاک متخلف به پرداخت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خبر داد.

مرضیه یونسی گفت: پرونده تخلف یک مشاور املاک در همدان به اتهام اخذ کمیسیون اضافه به ارزش ۲۷۰ میلیون ریال در شعبه دوم بدوی تعزیرات حکومتی همدان بررسی شد.

او گفت: شعبه پس از بررسی مدارک و اخذ دفاعیات متهم، تخلف گرانفروشی را محرز و متهم را علاوه بر استرداد وجه اضافی به شاکی، به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات همدان گفت: مسکن جزو کالا‌های ضروری زندگی محسوب می‌شود و بر مبنای سیاست‌های تحولی سازمان تعزیرات حکومتی کشور و مجموعه مدیریتی استان نمی‌توانیم اجازه دهیم برخی با اقدامات غیرقانونی خود موجب اخلال در بازار مسکن و اجحاف در حق شهروندان را فراهم کنند.

یونسی گفت: ضمن حمایت از کاسبان خوش انصاف با مشاورین املاکی که به جهت دریافت سهم بیشتری از معامله اقدام به سوداگری، قیمت سازی و گرانفروشی می‌کنند به صورت قاطعانه و بدون هیچ مسامحه‌ای برخورد خواهد شد.

او تعداد پرونده‌های وارده به این اداره کل در ۱۰ ماه سال جاری تاکنون را ۱۲ هزار و ۲۱۳ فقره عنوان کرد و گفت: واحد‌های متخلف در این مدت ۲۳ هزار میلیارد ریال جریمه شدند.

مدیرکل تعزیرات همدان گفت: عدم درج قیمت با ۲ هزار و ۵۷۸ پرونده، گران فروشی با ۲ هزار و ۷۱، عدم اجرای تکالیف صنفی با هزار و ۲۷۳ و تقلب با ۹۱۹ فقره پرونده در صدر تخلفات قرار دارند.

یونسی گفت: گروه‌های گشت مشترک تعزیرات در قالب هزار و ۵۰ نفر طی ۱۰ ماهه امسال روانه بازار شدند و ۹ هزار و ۵۶ مورد بازرسی انجام دادند که نتیجه آن تشکیل ۲ هزار و ۷۴۳ پرونده تخلف بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.