همکاری پلیس و بنیاد ملی نخبگان برای خدمت‌رسانی به جامعه نخبه

بنیاد ملی نخبگان در اطلاعیه‌ای همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه با این بنیاد را در راستای خدمت‌رسانی پلیس به جامعه نخبگانی اعلام کرد.

پیرو انتشار خبر همکاری پلیس گذرنامه با بنیاد ملی نخبگان و ایجاد برخی سوء برداشت‌ها، این بنیاد در راستای تنویر افکار عمومی و به ویژه جامعه نخبگانی کشور، اطلاعیه‌ای در خصوص نحوه خدمت‌رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی منتشر کرد.

در بخشی از این اطلاعیه بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: این بنیاد در طول سال‌ها فعالیت خود، همواره حامی استعداد‌های برتر و نخبگان عزیز ایران اسلامی بوده است. بنیاد ملی نخبگان با استناد بر سند راهبردی کشور در امور نخبگان و رسالت ذاتی خود که شناسایی، هدایت و حمایت از اجتماع نخبگانی کشور است، بر خود واجب می‌داند، با ایجاد بستر‌های لازم در تعامل و همکاری با سایر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی کشور، شرایط تسهیل امور و اثرگذاری نخبگان در کشور را در حوزه‌های مختلف فراهم آورد.

بنیاد ملی نخبگان در این اطلاعیه یادآور شد: این بنیاد همچنین با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری برنامه‌های متعددی را طی سال‌های گذشته برای حمایت از نخبگان ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا کرده است. در همین خصوص و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو و صیانت از حقوق مادی و معنوی نخبگان و همچنین در پی دستور رییس جمهور مبنی بر «ضرورت تسهیل امور ورود و خروج و صدور روادید برای استعداد‌های برتر و نخبگان» و به منظور، تقویت دیپلماسی علمی و همکاری‌های بین‌المللی در ساحت‌های گوناگون نخبگی، همکاری با پلیس گذرنامه در قالب خدمت‌رسانی پلیس به جامعه نخبگانی و تسهیل امور در چهارچوب‌های قانونی در دستور کار بنیاد قرار گرفته است.

در این اطلاعیه بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: این برنامه، تلاشی است در ادامه فعالیت‌های بنیاد در ایجاد بستر‌های حمایتی از نخبگان مقیم و غیرمقیم وطن‌دوست ایرانی که در هر گوشه از جهان وظیفه خطیر پیشرانی در پیشرفت ایران و سرافرازی میهن‌شان را برعهده دارند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: برنامه‌های آتی بنیاد در عرصه‌های ملی و بین‌المللی در همکاری با نخبگان ایرانی داخل و خارج از کشور و حمایت از نخبگان غیر ایرانی، از طریق وبگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir اطلاع‌رسانی می‌شود.

بنیاد ملی نخبگان در پایان اطلاعیه توفیقات روزافزون نخبگان ایرانی را در اقصی نقاط جهان آرزو کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار