تظاهرات خانواده‌های اسرای صهیونیست در تل آویو

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی سه شنبه شب اعلام کرد خانواده‌های اسرای صهیونیست در غزه مجددا در شهر تل آویو علیه کابینه نتانیاهو تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره افزود: خانواده‌های اسرای اسرائیلی خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا با حماس شدند. آن‌ها پلاکارد‌هایی در محکومیت انجام نشدن تبادل اسیر میان رژیم صهیونیستی و حماس با خود حمل می‌کردند.

شبکه صهیونیستی کان اعلام کرد تظاهرات کنندگان خیابان شائول هاملیخ در تل آویو را مسدود کرده و شعار می‌دادند: اسموتریچ، قبلا پشت اسرای ما را خالی کرده بودید و اکنون یک بار دیگر پشت ما را خالی کردید.

بزالل اسموتریچ وزیر دارایی کابینه نتانیاهو شامگاه سه‌شنبه در اظهاراتی تاکید کرد که اولویت ما نابودی حماس است و بازگرداندن اسرای اسرائیلی از غزه اهمیتی زیادی ندارد.

 این تظاهرات به دنبال آن صورت می‌گیرد که منابع رسمی تل آویو گفتند که مذاکرات برای آزادی اسیران صهیونیستی تاکنون راه به جایی نبرده است.رسانه‌های صهیونیستی سه‌شنبه گذشته از پایان مذاکرات قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه و بازگشت هیات رژیم صهیونیستی به تل‌آویو خبر دادند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد، مذاکرات قاهره پایان یافت و هیات رژیم صهیونیستی به تل آویو بازگشت.کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، هیات اسرائیلی به ریاست رئیس موساد بدون هیچ نشانه‌ای از پیشرفت قاهره را ترک کرد.در همین رابطه کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام صهیونیستی گزارش داد، شرکت هیات اسرائیلی در مذاکرات قاهره در پاسخ به درخواست جو بایدن رئیس جمهور آمریکا انجام شد.

بر اساس این گزارش، اختلاف بین سران سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی پیش از رفتن هیات این رژیم به قاهره وجود داشت و همین امر باعث شد ژنرال نیتزان آلون در فلسطین اشغالی بماند و در مذاکرات شرکت نکند.

پیشتر یک دور آتش بس مؤقت میان رژیم صهیونیستی و حماس با میانجی گری قطر، مصر و آمریکا اجرایی شد. این آتش‌بس پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، به مدت چهار روز برقرار شد.این آتش‌بس موقت پس از سه روز تمدید، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، به پایان رسید و رژیم صهیونیستی حملات علیه غزه را از سرگرفت.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۱ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
برید نتانیاهو رو بفرستید به درک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۳ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
امیدوارم جسد تیکه تیکه شده اسرای اسرائیلی به دستشون برسه و اون هاهم از داغش دق کنند.تا شاید یه ذره از حال فلسطینی هارو درک کنند
آخرین اخبار