معاون استاندار تهران:

امنیت انتخابات به خوبی تامین شده است/ فراجا مسوول تامین امنیت

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران گفت: بخش اصلی تامین امنیت انتخابات ۱۴۰۲ به نیرو‌های فراجا سپرده شده است.

محسن نایبی  اظهار کرد: روند انتخابات در استان با توجه به گستردگی جغرافیایی، جمعیت و تعداد صندوق‌های اخذ رای طبق جدول زمان بندی به خوبی طی می‌شود.

وی ادامه داد: در کنار ستاد انتخابات، ستاد امنیت انتخابات نیز در استانداری تشکیل شده که کارش از امنیت روانی داوطلب‌ها بویژه در فضای مجازی شروع شده و تا بحث امنیت فیزیکی با وجود تهدید‌هایی که وجود دارد، امتداد می‌یابد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران اضافه کرد: ما ۱۶ شهرستان در استان داریم که بیش از ۶ هزار و ۱۸۱ صندوق رای برای اخذ رای مردم در آن‌ها پیش بینی شده است.

نایبی افزود: حدود پنج هزار از این تعداد صندوق در حوزه انتخابیه تهران که شامل ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس است مستقر می‌شود و برای تمام شعب اخذ رای نیز تمهیدات امنیتی انجام شده است.

وی یادآور شد: ایجاد امنیت انتخابات مقدماتی دارد که شامل دستگاه‌های احراز هویت، صندوق، تعرفه و موضوعات دیگر که به فراخور رویداد باید انجام شود که این اقدامات در شهرستان‌ها صورت گرفته و تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی تاکید کرد: پلیس فتا نیز تمام تخلفات احتمالی نامزد‌های انتخابات در فضای مجازی را رصد کرده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار