صادرات ۵۵ تن داروی دامی از پایانه مرزی دوغارون به افغانستان

رئیس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: ۵۵ تن انواع دارو‌های دامی از ابتدای سال تا پایان بهمن، از طریق گذرگاه رسمی دوغارون به افغانستان صادر شد.

حسن آذریان رئیس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: این میزان صادرات در قالب ۱۰ دستگاه کامیون ترانزیتی جا به جا شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: افزایش سطح کیفیت دارو‌های دامی ایران و اثرگذاری بیشتر آن‌ها در مقابله با انواع بیماری‌های حیوانی از مهمترین عوامل افزایش صادرات اقلام دارویی دامی به سمت افغانستان است.

رئیس شبکه دامپزشکی تایباد اظهار کرد: همچنین در این مدت هزار و ۳۰۵ تن پودر گوشت که در صنعت تولید خوراک دام استفاده می‌شود، از طریق معبر زمینی دوغارون با ۵۲ دستگاه تریلر به افغاستان صادر شده که نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی به صادرات پشم گوسفندی از طریق مرز دوغارون به افغانستان اشاره و بیان کرد: در ۱۱ ماهه گذشته از سال ۱۴۰۲ افزون بر ۸۰ تن پشم گوسفندی از مرز زمینی دوغارون با چهار دستگاه تریلر به افغانستان صادر شده که نسبت به پارسال افزایش ۱۰ درصدی دارد.

آذریان افزود: همچنین در همین بازه زمانی ۸۸۵ تن خوراک مکمل آبزیان با ۳۱ دستگاه تریلر از دوغارون به افغانستان صادر شده است.

وی بیان کرد: برای تمامی این محصولات گواهی بهداشت صادر می‌شود که در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این حوزه، مجوزی برای خروج محموله داده نمی‌شود.

به گفته وی، ۱۰۰ درصد فرآورده‌های دامی از طریق مرز دوغارون به مقصد هرات صادر می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.