از دستگیری قاتل تا پلمب واحد‌های صنفی متخلف در فارس

مهم‌ترین حوادث ۲ اسفندماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۲ اسفندماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری قاتل در شیراز 

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری قاتل ۴۶ ساله در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل با سلاح سرد در بیست و ششم بهمن‌ماه امسال در یکی از محله‌های شهرستان شیراز، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران تحقیقات خود را آغاز و مطلع شدند که قاتل پس از درگیری با مقتول ۳۴ ساله متواری شده و به صورت کاملا حرفه‌ای خود را از دید پلیس مخفی کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز تصریح کرد: دیروز یک اسنفدماه ماموران پلیس با اقدامات فنی موفق شدند مخفیگاه قاتل را در یکی از خیابان‌های شیراز شناسایی و او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه قاتل در بازجویی اولیه اظهار کرد که به علت اختلافات شخصی با مقتول درگیر شده و با سلاح سرد او را به قتل رسانده است، گفت: متهم پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

عاقبت متهم

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در ارسنجان

فرمانده انتظامی ارسنجان از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بهمن‌ماه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدابخش حسن زاده فرمانده انتظامی ارسنجان بیان کرد: پلیس با هدف ارتقای آرامش خاطر شهروندان و به منظور پیشگیری از جرائم، طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز را در قالب طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بهمن ماه به اجرا گذاشت.

او افزود: دستگیری ۱۰ نفر سارق و کشف ۱۳ فقره انواع سرقت منزل، احشام، داخل خودرو، ۶ نفر خرده فروش مواد مخدر و ۱۷ نفر معتاد متجاهر و کشف یک هزار و ۱۵۰ گرم مواد مخدر و توقیف ۶۶ دستگاه وسایط نقلیه متخلف و مزاحم از نتایج این طرح‌ها بود.

فرمانده انتظامی ارسنجان ضمن تاکید بر تداوم اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی، از شهروندان خواست موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

عملکرد پلیس کوار در بهمن‌ماه امسال

فرمانده انتظامی کوار در تشریح عملکرد پلیس در بهمن ماه، از کشف ۴ کیلو مواد مخدر در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: پلیس شهرستان کوار با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: مامورین پلیس در بهمن ماه امسال ۹ سارق دستگیر و ۳۰ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات آن را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار گفت: کشف ۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و ۱۱ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و دستگیری ۸ نفر در این رابطه و همچنین توقیف ۸۰ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از نتایج این طرح‌ها بود.

این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

دستگیری سارقان قطعات خودرو در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از دستگیری سارقان قطعات اتومبیل با اعتراف به ۸ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات اتومبیل در سطح شهرستان لارستان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او با بیان اینکه تحقیقات انجام شده توسط ماموران پلیس آگاهی منجر به شناسایی سارقان شد، گفت: کارآگاهان ضمن هماهنگی قضایی متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند و به مقر انتظامی انتقال دادند.

سرهنگ یوسفی افزود: در بررسی فنی پلیس، سارقان به ۸ فقره سرقت قطعات خودرو اقرار کردند و پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

او، از شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی در جهت پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

ترخیص وسایط نقلیه فرسوده و رسوبی در پارکینگ‌های مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از ترخیص وسایل نقلیه و رسوبی برابر دستور مرجع قضایی در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت بیان کرد: مالکان خودرو‌های فرسوده و رسوبی که وسایط نقلیه آن‌ها در پارکینگ‌های فراجا شهرستان مرودشت توقیف هستند از امروز دوم اسفندماه به مدت ۳ ماه موظفند برای ترخیص آن اقدام کنند. 

او با اشاره به ماده ۲۱ دستورالعمل ساماندهی فرآیند توقیف، انتقال و ترخیص وسایل نقلیه، تصریح کرد: مالکان خودرو‌های توقیفی فرسوده و رسوبی در پارکینگ‌های شهرستان مرودشت موظفند از ۲ اسفندماه ۱۴٠۲ نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت ضمن تشریح فرآیند ساماندهی وسایل نقلیه فرسوده و رسوبی در پارکینگ‌ها، اضافه کرد: در صورت خودداری مالک از ترخیص خودرو، ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ آخرین نشر آگهی، خودرو برابر دستور مرجع قضایی رها شده تلقی می‌ شود.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی کوه‌چنار در بهمن ماه

فرمانده انتظامی کوه‌چنار، نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بهمن‌ماه امسال را تشریح کرد.

سرهنگ حسینعلی شیروانی فرمانده انتظامی کوه‌چنار بیان کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف ناامن کردن محلات جرم‌خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان، توسط یگان‌های انتظامی شهرستان کوه چنار در بهمن‌ماه اجرایی شد.

او با بیان اینکه در اجرای این طرح‌ها، ۱۰ کیلو و ۲۲۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۳۳ نفر خرده‌فروش و معتاد نیز دستگیر و جمع‌آوری شدند، گفت: دستگیری ۱۶ نفر سارق و کشف ۵۵ فقره انواع سرقت‌ها، دستگیری ۴۰ نفر متهم تحت تعقیب و متواری، توقیف ۶۶ دستگاه وسیله نقلیه متخلف، دستگیری ۳ نفر قاچاقچی کالا و ارز و کشف انواع کالای قاچاق به مبلغ ۲۵۵ میلیارد ریال از دیگر نتایج این طرح‌ها بود.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

پلمب واحد‌های صنفی متخلف در جهرم 

فرمانده انتظامی جهرم از پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف و بدون پروانه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی‌اصغر محمدپور فرمانده انتظامی جهرم بیان کرد: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان جهرم با همکاری اتاق اصناف در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، طرح برخورد با صنوف متخلف و بدون پروانه کسب را اجرا کردند.

او افزود: در این خصوص ۱۱ واحد صنفی متخلف به علت رعایت نکردن موازین قانونی پلمب و متصدیان به پلیس اماکن معرفی شدند.

پلمب

توقیف پیکان حامل پوشاک قاچاق در خفر

فرمانده انتظامی خفر از توقیف خودرو پیکان و کشف پوشاک قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ حجت اله احمدیان فرمانده انتظامی خفر اظهار کرد به منظور اجرای طرح مقابله با حمل کالای قاچاق و برخورد با سودجویان، ماموران یگان امداد هنگام گشت زنی به یک خودرو پیکان مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند. 

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، یک هزار و ۱۵۴ ثوب انواع پوشاک قاچاق و بدون هرگونه مجوز قانونی کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالا‌های مکشوفه ۹۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی خفر تصریح کرد: در این رابطه پرونده تشکیل و راننده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار