رئیس ستاد انتخابات استان کرمان اعلام کرد:

رقابت انتخاباتی ۳۵۴ کاندیدا مجلس در کرمان/ احتمال تغییر در تعداد کاندیداها وجود دارد

جلالی گفت: طبق آخرین آمار سامانه ستاد انتخابات (ظهر دوم اسفند ماه) ۳۵۴ کاندیدا مجلس شورای اسلامی در کرمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رحمان جلالی چهارشنبه ۲ اسفند ماه در ستاد انتخابات استان کرمان گفت: ۳۹۴ کاندید انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان از شورای نگهبان تأیید صلاحیت گرفتند که ۴۰ نفر انصراف دادند.

وی افزود: تا ۷۲ ساعت قبل از آغاز رسمی رای‌گیری، کاندیدا می‌توانند انصراف خود را از رقابت اعلام کنند؛ بنابراین احتمال تغییر در تعداد ۳۵۴ نفر وجود دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان تصریح کرد: در مجموع ۶۷.۷ درصد کاندید‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان، تایید صلاحیت شده‌اند.

وی تعداد واجدان شرایط رای در استان کرمان را ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۳۵ نفر اعلام کرد و ادامه داد: تفکیک جنسیتی واجدان رای در استان، یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۳۰۷ نفر مرد و یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۲۸ نفر زن است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان، تعداد رای‌اولی‌های استان کرمان را هم ۱۲۲ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام کرد. 

حسین موسی‌علی، دبیر ستاد انتخابات استان کرمان در این جلسه از ۱۰ مورد تغییر حوزه انتخابیه و ۴۰ مورد انصرافی کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی از استان کرمان نام برد.

وی گفت: تغییر حوزه‌های کاندیدها، شامل: ۴ نفر از تهران به کرمان (۳ نفر حوزه انتخابیه کرمان و راور و یک نفر حوزه انتخابیه شهربابک)، ۳ نفر کرمان به سایر استان‌ها (۲ نفر تهران و یک نفر بندرعباس)، ۲ نفر از حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه به کرمان و راور و یک نفر از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان به کرمان و راور است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان افزود: توزیع تعرفه‌ها از دیروز (اول اسفند) آغاز شده و به فرمانداران تاکید کردیم که توزیع تعرفه در شعب اخذ رای متناسب با دوره قبل باشد تا با کمبود مواجه نشویم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار