گفتگوی وزرای خارجه مصر و عربستان درباره حمله احتمالی به رفح

وزرای خارجه مصر و عربستان در حاشیه نشست گروه ۲۰ با یکدیگر دیدار و حمله به رفح را قاطعانه رد کردند.

مصر و عربستان سعودی هرگونه عملیات نظامی رژیم صهیونستی در شهر رفح در جنوب نوار غزه و تلاش برای آواره کردن اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین هایشان را قاطعانه رد کردند.

به گزارش القدس عربی، این در جریان دیدار سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و فیصل بن فرحان، همتای سعودی او در حاشیه شرکت این دو وزیر در نشست وزرای خارجه گروه بیست (G۲۰) که در شهر ریودو ژانیرو برزیل برگزار شد، صورت گرفت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر صبح پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو وزیر درباره تحولات جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و راه‌هایی برای اقدام لازم در چارچوب گروه عربی و در سطح دو کشور رایزنی و دیدگاه‌‌های خود را برای کاهش این بحران بیان کردند. 

 او در ادامه افزود: وزیر امور خارجه مصر در این زمینه بر مسئولیت حقوقی و انسانی طرف‌های بین‌المللی برای توقف جنگ علیه نوار غزه و دستیابی به آتش‌بس فوری تأکید و «ناتوانی» مکرر شورای امنیت در صدور آتش‌بس را محکوم کرد.

شایان ذکر است قطعنامه جدید شورای امنیت برای چندمین بار در پس‌زمینه وتوی آمریکا به تصویب نرسید.

 در همین راستا، دو وزیر به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه پرداختند و بر ضرورت اجرای کامل کمک‌های بشردوستانه و امدادی برای کاهش بار رنج انسانی که فلسطینیان روزانه در معرض آن هستند، تاکید کردند.

در این گفتگو همچنین بر تنش‌های فزاینده در منطقه در پس‌زمینه وضعیت غزه، از جمله تهدیدات علیه امنیت کشتیرانی در دریای سرخ، تاکید شد که دو وزیر بر ادامه تماس‌ها با طرف‌های مختلف برای حمایت از تلاش‌ها برای اجرای آتش‌بس تاکید کردند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۶ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
یعنی عربستان از یمن که پوزه آمریکا وانگلیس را به خاک مالیده ضعیف تر است چرا با یمن دوست نمیشود واین کشورهای غربی ونماینده آنها صهیونیسم را از روی زمین بردارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۳ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
احتمالا این احشام همفکری کردن چطور به اسراییل کمک کنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۷ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
مرگ برصهیونیستها
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۲:۳۸ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
من که درماندم که اینان چطور در ۱۴۰۰ پیش بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای بلکه با به کنیزی بردن ناموس مردم توانستن نیمی از جهان ان روز را فتح اما امروزه در برابر عرب کشی یهود انقدر عاجز و ناتوان باشند تا انان بی عرضه بودن و یا اینان درماندم لفظی بکار ببرم که دو امپراطور بزرگ را به خاک سیاه نشاندن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۰ ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
اگر همین دو کشور عربی بی غیرت کلیه روابط اقتصادی و سیاسی را با اسراییل و طرفدارن اسراییل قطع می کردن اسراییل دیگر جرات بی احترامی به اعراب فلسطین را نداشت.
آخرین اخبار