واگذاری ۷۰۰ قطعه زمین به ۸۸۱ خانواده همدانی

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: هشت هزار نفر در استان برای طرح جوانی جمعیت نام نویسی کرده‌اند و ۱۹۱۷ هکتار زمین برای مسکن این طرح تأمین شده است.

مجید صالحی‌امیر گفت: در پنج شهرستان استان همدان قطعه‌های زمین حداکثر به متراژ ۲۰۰ مترمربع برای طرح جوانی جمعیت در نظر گرفته شده است و ۵۶۰۰ نفر در استان دارای سه فرزند هستند و امیدواریم زمین بیشتری تأمین شود تا بتوانیم به متقاضی‌های بیشتر اهداء کنیم.

او گفت: این زمین‌ها به صورت رایگان در قالب طرح جوانی جمعیت به خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا داده می‌شود که سند آن به صورت مساوی به صورت سه دونگ سه دونگ به اسم پدر و مادر زده می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیشترین نرخ سالمندی متعلق به تویسرکان است و انتظار می‌رود با اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۳ میزان کاهش جمعیت به ۱۴ درصد برسد.

دکتر فاطمه ترکمان‌اسدی گفت: در حال حاضر استان همدان با ۱۰.۲۶ درصد جزو استان‌های سالمند کشور است این در حالی است که کشور‌های اطراف با سرعت بالایی در حال جوانی جمعیت هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان گفت: اجرای برنامه‌های تشویقی ازدواج به منظور اجرای قانون جوانی جمعیت باید در اولویت حوزه فرهنگی و اجتماعی دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

فاطمه ستاری‌نوید گفت: بحران جمعیت یک مسأله کلان برای کشور است و دولت تسهیلات و مشوق‌های مؤثری برای حمایت از خانواده و فرزندآوری تدوین کرده است که همه دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه جوانی جمعیت باید پای کار بیایند و حمایت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.