سلطانی: نبود دروازه‌بان باتجربه برابر ذوب‌آهن نقطه ضعف است/ اوسمار در حد و اندازه پرسپولیس نیست

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس درباره محرومیت علیرضا بیرانوند در بازی با ذوب آهن توضیحاتی را بیان کرد.

بهروز سلطانی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره اینکه وضعیت سرخپوشان را چطور ارزیابی می‌کند، اظهار کرد: تیم پرسپولیس مقابل تراکتور یکی از بهترین بازی‌های خود را انجام داد وحقش هم برد بود و آنچه که هواداران انتظار داشتند رخ داد. اکنون مشکل  این است که بیرانوند به علت محرومیت در بازی بعدی نیست و باید گلر جوان درون دروازه بایستد.

او افزود: ما داد زدیم که یک دروازه بان بگیرند که در کنار بیرانوند باشد، اما کسی گوش نکرد.  اکنون اگر دروازه بان از تیم امید پرسپولیس بیاید  و درون دروازه قرار بگیرد نه تجربه دارد و نه با تیم کار کرده است و خوشا به حال تیم ذوب آهن که می‌خواهد با ما بازی کند.  نداشتن دروازه بان باتجربه  جزو نقطه ضعف ما برای بازی بعدی است.

سلطانی درباره بازی بعدی تیم پرسپولیس برابر تیم ذوب آهن در اصفهان بیان کرد:  تیم ذوب آهن یکی از مدعیان است و عالی بازی می‌کند. شما حساب کنید دروازه بان اصلی پرسپولیس نیست و رفیعی قرار است درون دروازه قرار بگیرد.  من فکر می‌کنم حریف برنامه ریزی خود را کرده است. به هر حال گلر جوان تجربه لازم را ندارد، چون میدان ندیده است. من همیشه گفتم امثال رفیعی را باید در بازی‌های ساده درون دروازه بگذارند که استادیوم و جمعیت را ببیند و تجربه لازم را به دست آورد، اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد و به مشکل خوردیم.

دروازه بان اسبق پرسپولیس گفت: اکنون پرسپولیسی‌ها به چه کنم چه کنم افتادند، چون برابر ذوب آهن در اصفهان می‌خواهند این گلر جوان را درون دروازه بگذارند و خیلی سخت می‌شود و فشار به دفاع می‌آید. به نظرم  یک مقدار پرسپولیس باید دفاعی بازی کند.

دروازه بان اسبق پرسپولیس درباره اینکه عملکرد بیرانوند را چطور دیده است، گفت: بیرانوند در بازی با آلومینیوم تمرکز ش جای دیگری بود و تنها چیزی که فکر نمی‌کرد بازی بود. یک دروازه بان زمانی که به وسط زمین می‌آید باید آمادگی لازم را داشته باشد و باید سرجای خود برود. او می‌توانست سریعتر به عقب برود تا توپ را بگیرد و اگر یک قدرم بیشتر برمی داشت می‌توانست این توپ را رد کند، اما متاسفانه در حال شیرجه در جا زد. در مجموع گل بدی خورد و ۳ امتیاز از دست رفت که در بازی‌های پایانی تاثیر گذار خواهد بود.

او افزود: یکی از اشکالات بازیکنان ما این است که گذشت لازم را ندارند   و هر کس می‌خواهد خودش گل بزند و اگر به هم پاس می‌دادند موقعیت‌های بهتری گیرمان می‌آمد و می‌توانستیم حتی آلومینیوم را ببریم. بیرانوند گلر خوبی است، اما از او بعید بود که چنین گلی را بخورد  و انتظار خوردن چنین گلی را از او نداشتیم. ما پرسپولیس را دوست داریم و امیدوارم بدون بیرانوند هم بتواند ۳ امتیاز بازی با ذوب آهن را بگیرد.

سلطانی درباره اینکه عملکرد اوسمار را چطور دیده است، گفت: اوسمار یک سال و نیم دستیار گل محمدی بوده است. اگر ما می‌خواستیم مربی ایرانی بیاوریم باید از خود پرسپولیسی‌ها می‌آوردیم و مربی خارجی هم نمی‌توانستیم بیاوریم. اوسمار با مهره‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند عملکرد خود را نشان بدهد. به هر صورت اوسمار انتخاب خوبی بود چرا که شناخت لازم از تیم دارد. اگر می‌خواستند برای چند بازی نیم فصل چندین میلیون تومان پول می‌دادند تا مربی  از خارج بیاورند تا طرف بخواهد بازیکن را بشناسد زمان می‌برد. البته اوسمار در حد و اندازه‌های پرسپولیس نیست، اما می‌تواند تا پایان نیم فصل در پرسپولیس کار کند، اما باید فکری به حال جذب یک مربی خوب باشیم تا در سرخپوشان فعالیت کند. اوسمار نمی‌تواند تیم پرسپولیس جمع کند، چون پرسپولیس تیم بزرگی است و آن بزرگی را ندارد. امیدوار باشیم فصل آینده مربی خوبی بیاوریم تا تیم را جمع و جور کند و به موفقیت لازم برساند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
❤️❤️❤️❤️
۲۲:۲۷ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
اگه درویش همین بازیکنا رو موقعی ک یحیی بود می‌آورد شرایط پرسپولیس بهتر بود
Iran (Islamic Republic of)
منوچهر
۲۱:۵۱ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
آقای سلطانی بهترین نفر مربی آقای اسمار است شما که هنوز بازی جانشین بیراوند را ندیدی زود قضاوت نکن و تیم را بهحاشیه نبر پرسپولیس با اسما ر وبازیکنان. با غیرتش بازهم اول میشن اگر شما ناراحت نمی شین
Iran (Islamic Republic of)
منوچهر
۲۱:۴۹ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
آقای سلطانی بهترین نفر مربی آقای اسمار است شما که هنوز بازی جانشین بیراوند را ندیدی زود قضاوت نکن و تیم را بهحاشیه نبر پرسپولیس با اسما ر وبازیکنان. با غیرتش بازهم اول میشن اگر شما ناراحت نمی شین
آخرین اخبار