سوناک: غرب در مصادره دارایی‌های روسیه جسورتر باشد

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس از کشور‌های غربی خواست که در مصادره دارایی‌های روسیه جسورانه‌تر عمل کنند.

سوناک در مقاله‌ای در ساندی تایمز که بامداد یکشنبه منتشر شد، نوشت که اوکراین به کمک‌ها، پهپادها، مهمات و تسلیحات دوربرد بیشتر نیاز دارد.

وی در این مقاله که به مناسبت دومین سالگرد جنگ اوکراین نوشته شده است، افزود: ما باید در هدف قرار دادن اقتصاد جنگ روسیه جسورتر باشیم. ما همچنین باید در مصادره صد‌ها میلیارد دلار دارایی‌های مسدودشده روسیه جسورتر باشیم.

نخست وزیر انگلیس از آمریکا خواست که به حمایت مالی و نظامی از اوکراین ادامه دهد. وی نوشت: ما هرگز نباید کاری را که آمریکا برای امنیت یورو-آتلانتیک و اوکراین انجام داده است، کم ارزش جلوه دهیم. من از آن‌ها می‌خواهیم که به حمایت خود ادامه دهند. مطمئن هستم که آن‌ها این حمایت را ادامه خواهند داد.

این در حالی است که وزارت دفاع انگلیس شنبه اعلام کرد که ۳۱۱ میلیون دلار دیگر به تامین مهمات برای توپخانه اوکراین کمک می‌کند.

دومینیک جانسون وزیر سرمایه‌گذاری انگلیس ماه گذشته درباره مصادره دارایی‌های مسدودشده با والی آدیمو معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفتگو کرد. اما وی تاکید کرد که مصادره این دارایی‌ها باید مطابق قوانین بین‌المللی انجام شود.

اتحادیه اروپا، آمریکا، ژاپن و کانادا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را مسدود کرده‌اند.کشور‌های عضو گروه هفت در حال بررسی راه‌های مصادره این دارایی‌ها و پرداخت آن به اوکراین به عنوان غرامت جنگ است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۵ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
فکر نمیکنی اونوقت اونم جسورتر میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۵ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
تخصص انگلیس مکار همین است نیروهای کشورها را میخرد وتوسط آنها کشورشان را تسخیر می کند وگر نه اگر این هالوها نبودند انگلیس هیچ قدرتی ندارد
Iran (Islamic Republic of)
شاهرخ
۱۰:۰۸ ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
نفوذ نرم به همین میگن یک هندی الان نخست وزیر انگلستان هست و دارد به کشوری که از اصل به آن تعلق ندارد نسخه می پیچد. بهترین زمینه هست تا این هندی به تلافی 35 میلیون قتل عام هندی ها توسط انگلیس این کشور را به فنا دهد.
آخرین اخبار