ورود هیات اقتصادی طالبان به چابهار

هیئت اقتصادی و فنی طالبان جهت کلنگ‌زنی چند پروژه وارد چابهار ایران شد.

 اقتصادی و فنی حکومت طالبان که به تازگی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، صبح امروز (یکشنبه، 6 اسفند) همراه با «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در کابل، جهت کلنگ زنی برخی پروژه‌های مسکونی، تجاری و هتلینگ از سوی شرکت ستارگان مهاجر خراسان، وارد منطقه آزاد و بندر چابهار شد.

«حفیظ الله سلطانی» مدیرعامل شرکت ستارگان مهاجر خراسان و جمعی از فعالان اقتصادی افغانستانی از شهر مشهد مقدس نیز این هیئت را همراهی می کند.

پیش از این، وزارت صنعت و تجارت طالبان از سفر هیئت فنی این کشور جهت بحث در مورد افزایش همکاری‌های ترانزیتی و گسترش روابط اقتصادی به ایران خبر داده بود.

اعضای این هیئت شامل نمایندگان وزارت‌های صنعت و تجارت، ترانسپورت و هوانوردی، دارایی و امور خارجه‌ و همچنین معاونت اقتصادی نخست‌وزیری هیئت حاکمه افغانستان است.

بر اساس این گزارش، هیئت طالبان ظرفیت‌ها و امکانات منطقه آزاد و بندر چابهار ایران را برای افزایش ترانزیت و صادرات افغانستان ارزیابی خواهد کرد و همچنین در مورد عملی شدن مواد توافق‌هایی که در سفر اخیر «عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست‌وزیر طالبان به ایران صورت گرفته، با مقام‌های ایران بحث و گفتگو خواهد شد.

ملا برادر آبان سال جاری خورشیدی به ایران سفر کرد و دو‌ طرف در جریان این سفر پنج تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عیسی
۱۲:۱۳ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
آنهایی که منتظر گرفتن حق آبه هستند هرچه سریع تر دبه های آبشون را بیاورن لب مرز حداکثر گنجایش هر دنبه نباید بیشتر از دو قطره شود دوستار مردم سیستان بلوچستان رهبر طالبان
آخرین اخبار