اسلواکی: اجازه مشارکت نظامیان خود در جنگ اوکراین را نخواهم داد

نخست‌وزیر اسلواکی گفت هرگز اجازه مشارکت نظامیان خود در جنگ اوکراین را نخواهم داد حتی اگر این کار به قیمت از دست دادن پست نخست‌وزیری من تمام شود.

 رابرت فیکو نخست‌وزیر اسلواکی در اظهاراتی، گفت: هرگز اجازه مشارکت نظامیان خود در جنگ اوکراین را نخواهم داد حتی اگر این کار به قیمت از دست دادن پست نخست‌وزیری من تمام شود.

به گزارش اسپوتنیک، فیکو با اشاره به برگزاری نشست امروز (دوشنبه) پاریس با شرکت اعضای اتحادیه اروپا و ناتو و بحث‌های احتمالی که در این نشست مطرح خواهد شد، خاطرنشان کرد: پیش از رفتن به پاریس باید جلساتی با نهاد‌های امنیتی، اطلاعاتی و سیاسی اسلواکی برگزار کنم چرا که ممکن است در نشست پاریس بحث‌هایی بسیار جدی در پیش داشته باشیم.

نخست‌وزیر اسلواکی با یادآوری این موضوع که در نشست امروز (دوشنبه) اعضای اتحادیه اروپا و ناتو در مورد وضعیت اوکراین گفتگو خواهد شد، گفت: این احتمال وجود دارد که غرب راه حمایت بیشتر از اوکراین و تشدید درگیری را انتخاب کند، ولی حتی در این صورت هم من اجازه مشارکت نظامیان اسلواکی در جنگ اوکراین را نخواهم داد حتی اگر این کار به قیمت پست نخست‌وزیری من تمام شود.

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از عقب‌نشینی نیرو‌های اوکراین از شهر آودیوکا و تصرف آن به دست نیرو‌های نظامی کشورش، این اقدام را یک پیروزی بزرگ خواند.پوتین پس از آنکه فرمانده کل ستاد نیرو‌های مسلح اوکراین تائید کرد که نیروهایش پس از ماه‌ها نبرد شدید از شهر آودیوکا عقب نشینی کردند، تصرف این شهر را «یک پیروزی مهم» ارزیابی کرد.

این امر به ویژه در آستانه سه سالگی آغاز این جنگ و در بحبوحه کمبود شدید مهمات اوکراین به دلیل توقف کمک‌های نظامی آمریکا مورد توجه قرار گرفته است ضمن آنکه نشانه‌ای آشکار از ورق خوردن شرایط به نفع روسیه پس از شکست ضدحملات اوکراین در تابستان گذشته است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار