محیط بان زخمی در منطقه حفاظت شده دنا نجات یافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: محیط بان مصدوم منطقه حفاظت شده دنا که در درگیری با شکارچیان از ناحیه پا زخمی شده بود پس از سه ساعت تلاش امدادگران از مرگ حتمی نجات یافت

کاظم فلاحی دوست افزود: این محیط بان ۴۵ساله ساعت۱۳ در منطقه پشت کره دره ناری پس از درگیری با شکارچیان به شلیک گلوله مصدوم شده بود.
 
وی بیان تاکید کرد:برای نجات محیط بان مصدوم منطقه حفاظت شده دنا سه تیم متشکل از ۹نفر با سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.
 
فلاحی دوست تصریح کرد: برای نجات مصدوم امدادگران از ۲منطقه پشت کره دره ناری و تنگه بن رود اعزام شدند تا نجاتگران بتوانند در کمترین زمان ممکن به محل حادثه برسند.
 
وی عنوان کرد: امدادگران پس از انجام امداد و نجات اولیه مصدوم را به بیمارستان شهید جلیل شهر یاسوج انتقال دادند.
 
منطقه حفاظت شده دنا از مهمترین ذخیره گاه‌های زیست کره جهان، ظرفیتی مهم برای حفظ بیش از ۳۲۰ گونه جانوری در این منطقه بکر و میراث گرانبهای طبیعی است، این منطقه در شانزدهم تیرماه سال ۹۰ به عنوان پانصد و شصت و یکمین ذخیره گاه زیست کره جهان در سازمان یونسکو ثبت شد.
 
وجود کوه، جنگل، بیش از ۱۰۰ چشمه، رودخانه و ۱۲۰۰ گونه گیاهی دنا را به زیستگاه گونه‌های جانوری مختلف تبدیل کرده است.
 
ذخیره گاه زیست کره دنا یکی از نقاط با ارزش از منظر سیمای سرزمینی و غنای زیستی در جهان محسوب می‌شود.
مناطق حفاظت شده دنا با وسعت ۹۳ هزار و۶۶۰ هکتار و دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار در شهرستان‌های بویراحمد و دنا در کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته اند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.