تولید یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان بهمن

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

مهرداد خسروی، سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۴۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده که در مقایسه با تولید ۹۸۰ هزار دستگاه در مدت مشابه پارسال، رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از ابتدای سال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ یکصد و ۵۲ هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد رشد داشته همچنین حدود ۳۴ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) با رشد ۱۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولید شده است.

خسروی ادامه داد: در یازده ماهه امسال، بخش خصوصی با تولید حدود ۲۸۰ هزار دستگاه خودرو، سهم ۲۳ درصدی در میان خودروسازان کشور داشته که نشان می‌دهد در مقایسه با آمار ۱۷۳ هزار دستگاه خودرو در مدت مشابه سال گذشته، این بخش رشد حدود ۶۱ درصدی را در تولید ثبت کرده است.

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت گفت: دو عارضه مزمنی که در بازار خودروی کشور در طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ شکل گرفته بود؛ یعنی کاهش تولید خودروسازان به زیر یک میلیون دستگاه همراه با تولید خودرو‌های ناقص و همچنین تلاطم بازار خودرو، براساس برنامه‌های اجرا شده، مدیریت شده است طوری‌که در تولید داخل امسال هم همانند سال گذشته رشد تولید خودروی کامل را خواهیم داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حشمت
۱۴:۱۵ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
چرا خبری از پژو پارس های زمستان نیست
Iran (Islamic Republic of)
اسدی
۱۴:۱۴ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
هر خودروی تولیدی سایپا وایران خودرو حدودا" 27میلیون برایش زیان سازی دارد وکسی نیست بگوید که چرا با زیان تولید می کنید !!!چنانچه همه کارکنان خانه بمانند وماه به ماه حقوق بگیرند وشرکت تولیدی نداشته باشد باز بنفع این دو شرکت می باشد وزیانشان کمتر میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
ارابه های مرگ در جاده های تنگ و ویران کشور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۵ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
حفظ فشار بازار بر مردن از سیاست های دولت در صنعت خودرو هست برای کسب درآمد بیشتر
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۳:۱۰ ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
از این تعداد خودرو تولید شده باضافه خودرو وارد شده چند خودرو اسقاطی از رده خارج شده است میخواهید مصرف بنزین بالا نرود هوا الوده نشود خاک عالم بر سر هر چه ادم نااهل و بی تدبیر است
آخرین اخبار