بسته شدن راه بیش از ۲۳۰ روستا درنیکشهر/ یک نفر در روستای بازیگر در محاصره سیل قرار دارد + فیلم

فرماندار نیکشهر گفت: بارندگی‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی بیش از ۲۳۰ روستای بخش‌های مرکزی، آهوران و بنت به مرکز این شهرستان را قطع کرده است.

مجیب حسنی   اظهارکرد: بارندگی‌ها راه‌های ارتباطی روستاهای بخش مرکزی، دهستان‌های چاهان، توتان و مهمدان، هیچان، مخت و مهبان و کهیری را قطع و رودخانه های فصلی مزن کور کوچینک، تنگ سرحه، ملوران، شگیم، کشیک و داروکان طغیان کرده و خسارت های زیادی به واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی و تاسیسات عمومی وارد آمده است.

وی افزود: به دلیل قطعی تلفن‌ها و بسته شدن راه‌ها هیچ اطلاعی از وضعیت و خسارت‌ها در دست نیست.

وی بر ساخت پل بر روی رودخانه محور هیچان به کوچینک، کشیک به داروکان، محور دهستان کهیری، تکمیل جاده نیکشهر به بنت، ساخت پل در مسیر جاده چاهان به زرآباد و سایر محورهای مواصلاتی بخش های مرکزی، بنت و آهوران شد و خاطرنشان کرد: حتی جاده های روستایی از ابنیه فنی و آبنما محروم هستند و در کمترین بارندگی مسیر آنها بسته می شود و هیچ راهی بجز امداد هوایی برای امدادرسانی و انتقال بیماران وجود ندارد.

فرماندار نیکشهر بیان کرد: به دلیل بالا آمدن آب در رودخانه تنگ سرحه در محدوده روستاهای بلپیر و کوشک پل آهنی محور نیکشهر به بنت بسته و تردد در آن ممنوع شده است.

 یک نفر در محدوده روستای بازیگر و دینارکلگ در محاصره سیل قرار دارد

وی با اشاره به اینکه یک نفر در محدوده روستای بازیگر و دینارکلگ در محاصره سیل قرار دارد و به بالای یکی از درختان گز رفته است، تصریح کرد: هر چه سریعتر باید بالگرد به این منطقه اعزام شود تا به این فرد کمک شود.

حسنی دسترسی به روستاهای در محاصره سیل نیکشهر بویژه روستاهای بخش بنت و دهستان مهبان، هیچان و کوچینک را خواستار شد و خاطرنشان کرد: برخی محلات روستای ملوران به دلیل تخریب دیوار حفاظتی سیل بند آسیب دیده اند و آب به برخی از واحدهای مسکونی نفوذ کرده است.

وی گفت: تمامی نیروهای امداد و نجات و اعضای مدیریت بحران در آماده باش و دستگاه‌های سنگین راه‌سازی به مناطق مختلف برای خدمات رسانی اعزام شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار