جامعه فرهنگی مشوق مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با حضور حداکثری جامعه فرهنگی در ۱۱ اسفندماه امسال پای صندوق‌های رای شاهد حضوری پرشور و با نشاط در انتخابات خواهیم بود.

حسین براتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه جامعه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف فعالیت داشته و دیدگاه‌ها و سلایق مختلفی هم دارند، گفت: بدون شک با حضور حداکثری این قشر در ۱۱ اسفندماه امسال پای صندوق‌های رای شاهد حضوری پرشور و با نشاط در انتخابات خواهیم بود.

براتی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات، اظهار کرد: همچنان که شرکت در انتخابات یک وظیفه است، گزینش خوب و آگاهانه هم بسیار مهم بوده و انتخاب اصلح ضروری است؛ همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند حضور همگانی و همه گیر در امر انتخابات بسیار مهم و حیاتی است و تحقق این مهم جز با درک به موقع شرایط به دست نخواهد آمد.

وی ادامه داد: انتخابات یکی از مهمترین رویداد‌های سیاسی در هر جامعه به شمار می‌رود و مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای، سرنوشت کشور خود و به طور کلی سرنوشت آینده سیاسی و اجتماعی خود را رقم می‌زنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: انتخابات سرمنشا بسیاری از تحولات در سرنوشت ملت‌ها است که تاثیر بسیار عمیقی به همراه دارد تا جایی که از آن به عنوان یکی از ارکان مهم مردم سالاری، دموکراسی و مشارکت مردم در حاکمیت و سرنوشت خود یاد می‌شود.

براتی، انتخابات را یک رفتار سیاسی، اجتماعی دانست که همه مردم به سهم خود نقش مهمی در حضور پرشور و با نشاط در آن دارند و تصریح کرد: علی رغم همه تبلیغات خصمانه و جهت داری که استکبار رسانه‌ای در طول این ایام منتهی به انتخابات داشته، به فضل خداوند متعال باز هم مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی نقشه شوم و پلید دشمن را خنثی خواهند کرد و مقدمات سرافرازی و سربلندی بیش از پیش ایران اسلامی را فراهم خواهند آورد.

وی با بیان اینکه حضور همه گروه‌ها و سلایق مختلف در انتخابات امری لازم و ضروری به شمار می‌رود، افزود: در این زمان تفاوتی ندارد که ما جزو کدام یک از گروه‌های اجتماعی هستیم، جزو هنرمندان، نویسندگان و اهالی رسانه، چرا که عضو هر یک از گروه‌ها که باشیم، بایستی به نقش موثر و حیاتی خود عمل کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اثرگذاری حضور هنرمندان در موضوعات انتخابات، بیان کرد: هنرمندان نگاه دقیقی به مسایل روز دارند و همه موضوعات پیرامونی خود را به طور مدوام مورد رصد قرار می‌دهند.

براتی یادآور شد: با توجه به احساس مسئولیتی که هنرمندان و فعالان فرهنگی و اجتماعی نسبت به شرایط موجود و تاثیر ایشان در آینده کشور دارند، قطع به یقین تمامی تلاش خود را برای حضور آحاد مردم برای حضور حداکثری به کار خواهند گرفت و خود آن‌ها نیز در انتخابات شرکت می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار