ثبت‌نام هزار و ۷۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در آذربایجان‌غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن روستایی در استان، هزار و ۷۰۰ نفر بوده و ساماندهی آن‌ها همزمان با ثبت‌نام در حال انجام است.

سیدمحسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به ثبت‌نام هزار و ۷۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن روستایی در استان، گفت: این تعداد نفر ثبت‌نامی در ۱۵۱ روستا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام متقاضیان مسکن روستایی در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در این استان امکان‌پذیر است، اضافه کرد: متقاضیان حائز شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه به نشانی saman.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: براساس سهمیه اعلامی، تکلیف استان از ساخت مسکن در روستا‌های آذربایجان‌غربی احداث ۵۲ هزار واحد مسکونی است و اراضی مستعد واقع در حریم روستا‌ها شناسایی شده است.

حمزه‌لو با تاکید بر اینکه سیاست و اولویت دولت، تولید مستمر و انبوه مسکن تبیین شده و این طرح در آذربایجان‌غربی نیز با جدیت دنبال می‌شود، در ادامه گفت: اراضی واگذاری در روستا‌های آذربایجان‌غربی به صورت رایگان و در قالب طرح‌های جوانی جمعیت و ۹۹ ساله به متقاضیان واجد شرایط روستایی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست در سطح استان ۱۵۱ روستا با ۵ هزار قطعه و در شهرستان ارومیه ۱۵ روستا با ۴۴۳ قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تعیین شده و برای متقاضیان واجد شرایط تخصیص انجام می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم همکاری همه‌جانبه در اجرای طرح‌های مسکن، افزود: تولید و عرضه مسکن در اولویت بوده و باید دستگاه‌های اجرایی فعال این بخش با هم تعامل و همکاری مناسبی داشته باشند و راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این راستا اهتمام ویژه‌ای دارد.

به گفته حمزه‌لو، تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوطه موجب تسهیل امور و اجرای سریع پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در روستا‌های استان شده و این مساله نیز مورد تاکید مقام عالی استان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.