تصویب ساخت ۱۶ شهرک ساحلی در نقاط مختلف کشور

معاون توسعه و شهرسازی شرکت عمران شهر‌های جدید از تصویب ساخت ۱۶ شهرک ساحلی در اقصی نقاط کشور خبر داد.

ناصر رضایی معاون توسعه و شهرسازی شرکت‌های عمران شهر‌های جدید در نشست خبری که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد گفت: امسال مطالعات ۲۷ نقطه ساحلی طی مصوبه‌ای اواسط فروردین  ابلاغ شد،  به طوری که مطالعات برای مکان‌یابی این ۲۷ نقطه بر مبنای اتصال استان‌های غیرساحلی به سواحل استان‌هایی که به آب‌های آزاد دسترسی دارند شروع شد.

او افزود: خوشبختانه سیاست و نگاهی که برای برنامه‌ریزی در  شهر‌های جدید ساحلی وجود دارد این است که فضا برخلاف آنچه در گذشته و ساختار‌های قبلی وجود داشت باید عوض شود. 

رضایی تصریح کرد: در ۱۶ آبان امسال  رهبری سیاست دریامحور را ابلاغ کردند که این موضوع به جریان افتاد، ما در برنامه هفتم باید سهم دریامحور را از ۲ درصد به ۶ درصد برسانیم، در ابتدا پهنه بندی سواحل را برای امکان طرح‌ها مطالعه کردیم.

او افزود:در نظام برنامه‌ریزی شرکت عمران شهر‌های جدید، شهرک‌هایی را به‌ جز این ۲۷ نقطه تعریف کردیم و تا امروز ۱۶ شهرک در اقصی نقاط کشور به تصویب رسیده است. همچنین برای مدل گذاری این شهرها از کشور‌های مختلف با معیار‌هایشان مطالعه شده است.  

او همچنین گفت: معیار نخست این شهر‌ها اقتصادی است و نه چیز دیگر، هدفگذاری ساخت سکونتگاه‌های ساحلی در ۲۷ نقطه از کشور، مصوبه‌های لازم را در شورای برنامه‌ریزی چهار استان ساحلی کشور یعنی هرمزگان، بوشهر، خوزستان وسیستان و بلوچستان اخذ کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار