کسب ۲۲۶ رتبه برتر در جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: استان همدان به عنوان یکی از استان‌های برتر در حوزه مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۲۶ رتبه برتر کسب کرده است.

عاطفه زارعی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان گفت: رفتار‌های ما سندی برای آیندگان است از همین رو بدون تردید در تربیت جامعه فرهیخته نیازمند دانشگاه مردمی هستیم که به طور مستمر و مادام العمر برای همه گروه‌های سنی، جنسی و سوادی، اطلاعات موثق را جمع آوری و آماده سازی کنیم و به اشتراک بگذاریم.

او با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی دانشگاه مردمی در تعالی اندیشه‌ها و سواد فرهنگی هستند، گفت: مشاوران اطلاعاتی یعنی کتابداران با شناسایی و دسترس پذیر کردن اطلاعات در کنار کتاب نویسان اعم از نویسندگان، گردآورندگان و مترجمان این امر را محقق می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه هدف پرورش جامعه‌ای آگاه و کتابخوان برای آینده‌ای روشن و خردورز است، گفت: امروز جامعه تشنه آگاهی و بصیرت است از همین رو در جبهه فرهنگی باید عزم خود را بیش از پیش جزم کنیم تا با وحدت و انسجام مبتنی بر آگاهی و خرد قدم برداریم.

زارعی گفت: این نکات مقدمه‌ای است برای معرفی کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز دانشی یا دانشگاه مردمی به طوری که کتابداران متخصص نقش بی‌بدیلی در کنار جامعه علمی و فرهنگی همچون انجمن‌های علمی و سایر دستگاه‌های، فرهنگی، علمی و اجتماعی در آگاه سازی دارند.

او با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های عمومی دانشگاهی متعلق به عموم مردم است، گفت: در انتخابات آگاهانه اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی به ویژه در خصوص مشارکت حداکثری اقدامات درخوری است.

این مسئول گفت: فعالیت کتابخانه‌های عمومی به عنوان شعب اخذ رأی در روز انتخابات، فعالیت کتابداران به عنوان عوامل اجرایی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان و برگزاری ویژه برنامه جهاد تبیین با عنوان «انتخابات به عنوان مظهر تجلی و اقتدار ملی» همراه با تشریح دستاورد‌های انقلاب اسلامی در تمامی شهرستان‌ها توسط کتابخانه‌های عمومی شماری از این اقدامات است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه رای اولی‌ها با عنوان فصل انتخاب که شامل بیانات مقام معظم رهبری در موضوع انتخابات است، گفت: در استان چهار نمایشگاه کتاب با موضوع انتخابات در کتابخانه‌های عمومی برگزار شده اگرچه پنچ مورد کتاب با موضوع انتخابات نیز معرفی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار