آغاز کاشت دو هزار اصله درخت در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو هزار اصله نهال به مناسبت هفته درختکاری و استقبال از دومین کنگره ملی شهدای استان در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد غرس می‌شود.

سرهنگ پاسدار سعدالله خیزات در آیین درختکاری در جمع بسیجیان حوزه‌های خواهران و برادران دشتروم در منطقه تنگ کناره یاسوج با بیان اینکه در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال برگزار می‌شود، عنوان کرد: جهادگران بسیج سازندگی ناحیه عشایر در ۱۰ حوزه عشایری استان با کاشت دو هزار اصله درخت بلوط و بادام کوهی به استقبال کنگره ملی شهدای استان در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد می‌روند.
 
وی با بیان اینکه دو درخت بادام کوهی و بلوط به نیابت و یاد شهید قربانعلی جلیل شهید شاخص ۱۴۰۲ ناحیه عشایری استان غرس شد، افزود: اهمیت کاشت این گونه‌های درحال انقراض نه تنها برای حفاظت بلوط و بادام کوهی که نماد استان ما هستند مؤثر است بلکه در نگاه گردشگر و هویت شهر، تاثیرگذار است.
 
خیزات با تاکید بر اینکه درختکاری و توجه به طبیعت و درختان نباید محدود به یک روز باشد، ادامه داد: امسال بین همه حوزه‌های مناطق گرمسیر و سردسیر عشایری استان درختان بلوط و بادام کوهی را توزیع کردیم .
 
فرمانده ناحیه عشایری سپاه فتح استان در پایان گفت: درختکاری و حفظ این سرمایه ملی باید به یک فرهنگ تبدیل شود و بهترین مجری مردم هستند که در همین راستا خود بسیجان و عشایر وارد میدان شدند و کاشتن درخت را به فرزندان خود نیز آموزش خواهند داد تا برای آنان نیز تبدیل به یک فرهنگ شود.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.