تردد در محور‌های همدان بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست

جانشین رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: به هیچ عنوان به هیچ راننده‌ای اجازه تردد بدون زنجیرچرخ داده نمی‌شود و پاسگاه‌ها نسبت به کنترل و نظارت زنجیرچرخ خودرو‌ها اهتمام دارند.

سرهنگ ارسلان سرمدی با اشاره به بارش‌های پراکنده برف در محور‌های سطح استان همدان گفت: در حال حاضر محور گردنه اسدآباد بارش پراکنده برف همراه با مه را داریم ضمن اینکه در برخی از مقاطع این محور شاهد کولاک زمینی نیز هستیم.

او گفت: در محور‌های دیگر هم از جمله محور ملایر و محور گردنه آوج- رزن بارش پراکنده برف، محور شیرین‌سو گردنه سوباشی بارش خفیف برف را داریم و تمامی محور‌ها خیس و لغزنده هستند، اما تردد روان بوده و انجام می‌شود.

جانشین رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: پدیده‌ای که در حال حاضر در سطح برخی از محور‌ها با آن مواجه هستیم این است که با توجه به برودت هوا زمانی‌که برف پراکنده روی سطح جاده می‌نشیند تبدیل به یخ شده و سطح جاده با وجود اینکه سیاه است، اما یخ زده و لغزنده بوده و احتیاط لازم توسط رانندگان ضروری است.

سرمدی گفت: پیش‌بینی شده از امشب بارش‌ها تشدید پیدا می‌کند و تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت بنابراین از رانندگان درخواست داریم از هر گونه سفر غیرضروری اجتناب کرده و مسافرت خود را به عقب بیندازند ضمن اینکه در صورت هر گونه تردد حتماً زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

او گفت: داشتن زنجیرچرخ توسط رانندگان در تمامی محور‌های استان کنترل شده و به هیچ عنوان اجازه تردد به رانندگان از مقابل پاسگاه‌ها بدون زنجیرچرخ داده نمی‌شود چراکه وضعیت و شرایط راه‌ها مشخص نیست.

جانشین رئیس پلیس‌راه استان همدان با اشاره به اینکه شرایط راه نامشخص بوده و در برخی از مقاطع در محور‌ها کولاک شده و برف جاده را می‌گیرد و برای همین داشتن زنجیرچرخ برای رانندگان ضروری است، ادامه داد: روز گذشته به صورت مقطعی محور همدان به تهران دچار کولاک و برفگیر شد که این شرایط مقطعی کولاک و بی‌اطلاعی رانندگان از وضعیت جاده‌ها موجب پنج تا شش فقره تصادف در این محور‌ها شد.

سرمدی گفت: در مقاطعی که سطح برخی از جاده‌ها و محور‌ها پوشیده از برف می‌شود، راه را به صورت مقطعی برای برف‌روبی و نمک‌پاشی توسط راهداری می‌بندیم و بلافاصله بعد از انجام برف‌روبی محور موردنظر برای تردد مجدد باز می‌شود.

او گفت: لازم است رانندگان علاوه بر به همراه داشتن زنجیرچرخ، سرعت مطمئنه را نیز در دستور کار داشته و فاصله طولی خود را با خودرو‌های جلویی به علت لغزندگی جاده‌ها رعایت کنند.

جانشین رئیس پلیس راه استان همدان گفت: خودرو‌هایی که به سمت گردنه حرکت می‌کنند حتماً باید زنجیرچرخ بسته باشند ضمن اینکه تیم‌های مستقر ما در گردنه‌ها به رانندگان بدون زنجیرچرخ اجازه تردد نمی‌دهد.

سرمدی گفت: در سایر محور‌های استان که گردنه وجود ندارد نیز برای مواقع احتمالی به همراه داشتن زنجیرچرخ ضروری است.

برچسب ها: پلیس راه ، زنجیر چرخ
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.