رأی‌گیری در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان آغاز ‌شد

رییس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: رأی‌گیری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در چهار حوزه انتخابیه استان از ساعت هشت امروز آغاز ‌شد.

ابوالفضل رفیعی رییس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: انتخابات در همه حوزه‌های انتخابیه استان زنجان طبق توافق وزارت کشور با شورای نگهبان به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: انتخابات در یک هزار و ۴۳۸ نقطه - محل در استان زنجان در قالب ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار انجام می‌شود.

رفیعی ادامه داد: در مجموع حدود ۱۱ هزار نفر از استان زنجان در امر برگزاری انتخابات به‌عنوان مجریان و عوامل نظارتی و حفاظتی در شعب نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه تمامی شعب در سراسر استان آماده اخذ رای از واجدین شرایط هستند، گفت: حدود ۸۵۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات هستند که از این تعداد بیش از ۳۹ هزار نفر را رای اولی ها تشکیل می دهند.

رفیعی با بیان اینکه ۱۹۹ نامزد در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان رقابت می‌کنند، گفت: در حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۱۱۹ نفر، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۲۹ نفر، خدابنده ۲۴ نفر و ماهنشان و ایجرود ۲۷ نفر نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان زنجان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.