وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

رای ما آینده را می‌سازد/ وزیر علوم به موافقان کنکور رای داد یا مخالفان؟

زلفی گل ضمن انداختن رای خود در صندوق رای یکی از حوزه‌های انتخاباتی شهر تهران، تاکید کرد که مردم ایران با رای خود قدرت خود را نشان می‌دهند و تصمیم و انتخاب امروز مردم آینده را رقم می‌زند.

 محمدعلی زلفی گل با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل واقع در بلوار دریا تهران و انداختن رای خود برای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در صندوق اخذ رای، در جمع خبرنگاران درباره لزوم رای دادن، اظهار کرد: مسئولین جزوی از ملت هستند و وظیفه خود می‌دانند که در ساعات اولیه رای گیری به مراکز جمع آوری رای آمده و رای دهند، این امر به آن معنا است که ما هم خادم مردم و جزوی از مردم هستیم و حضور خود را در مسئولیت‌ها به خاطر رای مردم می‌دانیم.

وی با بیان اینکه یقینا حضور پر شور و نشاط مردم عزیز منجر به این می‌شود که بهترین‌ها برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری انتخاب شوند، ادامه داد: در آن صورت است که آینده بهتری برای کشور ما رقم خواهد خورد. هرچقدر میزان مشارکت مردم بیشتر شود، سرمایه اجتماعی نظام بیشتر شده و دولت مردان ما در عرصه‌های ملی و بین المللی از حق و منافع ملی خود به بهترین نحو ممکن و با پشتوانه مردمی بیشتر دفاع می‌کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه رای ما درواقع قدرت ما است، افزود: ما با رای خود قدرت خود را نشان می‌دهیم و حیف است که از حق انتخاب خود و قدرت خود برای آینده فرزندان خود استفاده نکنیم چراکه نتیجه تصمیم و انتخاب امروز ما سال‌ها بعد بروز و ظهور پیدا می‌کند و فرزندان و آیندگان نتیجه این انتخاب ما را خواهند دید.

زلفی گل تصریح کرد: هرچقدر حضور ما پر شور و نشاط‌تر و انتخاب ما اصلح‌تر باشد و افراد با پشتوانه رای بیشتری انتخاب شوند، حتما نمایندگان در قبال رایی که از مردم گرفته‌اند، پاسخگوتر خواهند بود و سعی می‌کنند بهترین تصمیم‌ها را گیرند. اینگونه تصمیمات آن‌ها منطقی تر، بهتر، عالمانه و عاقلانه‌تر خواهد بود.

وی معتقد است که تصمیم و انتخاب امروز ما آینده ما را رقم می‌زند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به اینکه شما به موافقین یا مخالفین کنکور رای دادید؟، توضیح داد: اصلا این امر را برای رای دادن مد نظر قرار ندادم. مبنای انتخاب من تجربه عزیزان به ویژه تجربه کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی برای امر مهم قانون گذاری است. همچنین توجه به نسل جوانی داشتم که باید رشد پیدا کنند و آینده کشور را رقم زنند. سعی کردم انتخابم مجموعه‌ای از افراد بسیار مجرب و با تجربه و جوان‌هایی که آینده دار و جسور هستند، باشد. سعی کردم در هر دو بخش بر مبنای تجربه و تخصص، رشته تحصیلی و سوابق قبلی کاندیداها، رای داده و افراد را انتخاب کنم.

زلفی گل در پاسخ به اینکه به طور کلی دوست دارید موافقین یا مخالفین کنکور رای آورده و وارد مجلس شورای اسلامی شوند؟، تاکید کرد: نمی‌توان نظر کلی داد. هر بخشی یک محاسنی و یک معایبی دارد. ما باید طوری تصمیم گیریم که محاسن هر دو بخش را جمع کرده باشیم و بر مبنای محاسن آن‌ها تصمیم گیریم و آینده را رقم زنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر کنکور سالی دو بار برگزار می‌شود و امیدواریم این مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی که از سال گذشته وضع شد، آثار خیر برای فرزندان کشور در پی داشته یاشد و منجر به عدالت آموزشی در سراسر کشور شود. ما باید در تصمیمات خود ضمن اینکه شرایط بهترین مدارس در کلان شهر‌ها و بالای شهر که دارای همه امکانات و تجهیزات و دبیران هستند را مد نظر قرار می‌دهیم، مدرسه‌ای که در دورترین نقاط ایران از کمترین امکانات و تجهیزات برخوردار است را نیز مد نظر قرار دهیم. تصمیمات باید به گونه‌ای باشد که حق دانش آموزان در مدارسی که دبیران با تجربه و با دانش بالا و تجهیزات خوب بالای شهر‌ها را ندارد هم ضایع نشود و عدالت آموزشی محقق شود.

منبع : ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
دانشجو
۱۹:۳۱ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
سطح مدارس برابر نیست مشخصه تاثیر قطعی معدل ناعادلانه و ظالمانه هست
آخرین اخبار