آیت‌الله سیداحمد خاتمی:

پشتوانه هر نظامی مردم آن هستند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:به لطف خدا مردم ما وفاداری خودشان را طی ۴۵ سال اخیر به خوبی نشان داده و در همه صحنه‌ها حاضر شدند.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی ظهر امروز در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بعد از ثبت رأی خود در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: انتخابات در همه ادوارش در تاریخ ۴۵ساله جمهوری اسلامی ایران از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تاکید فراوان امام عظیم‌الشأن (ره) بر مساله حضور در انتخابات برای همگان مشخص است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این تاکیدات به دلیل آن است که پشتوانه هر نظامی مردم آن هستند، به لطف خدا مردم ما وفاداری خودشان را طی ۴۵ سال اخیر به خوبی نشان داده و در همه صحنه‌ها حاضر شدند.

امام جمعه موقت تهران گفت: مقام معظم رهبری از اول امسال مدام بر حضور و مشارکت گسترده تاکید داشتند؛ از نگاه قرآن هم این حضور، گامی دشمن ستیز است، وَلا یَطَئونَ مَوطِئًا یَغیظُ الکُفّارَ وَلا یَنالونَ مِن عَدُوٍّ نَیلًا إِلّا کُتِبَ لَهُم بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ، و هیچ گامی که موجب خشم کافران می‌شود برنمی‌دارند، و ضربه‌ای از دشمن نمی‌خورند، مگر اینکه به خاطر آن، عمل صالحی برای آن‌ها نوشته می‌شود.

وی ادامه داد: این حضور مصداق امر جامع است، إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَإِذَا کَانُوا مَعَهُ عَلَیٰ أَمْرٍ جَامِعٍ لَمْ یَذْهَبُوا حَتَّیٰ یَسْتَأْذِنُوهُ، مؤمنان واقعی کسانی هستند که ایمان به خدا و رسولش آورده‌اند و هنگامی که در کار مهمی که حضور جمعیت را ایجاب می‌کند با او باشند، بدون اذن و اجازه او به جایی نمی‌روند، این حضور مصداق آیه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا است، همگی به ریسمان خدا چنگ بزنید و پراکنده نشوید.

آیت الله خاتمی بیان کرد: این حضور مصداق آیه إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلیٰ أَهلِها، خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به صاحبانش بدهید، این حضور مصداق آیه قُلۡ إِنَّمَآ أَعِظُکُم بِوَٰحِدَةٍۖ أَن تَقُومُواْ لِلَّهِ مَثنَیٰ وَفُرَٰدَیٰ است، بگو: تنها شما را به یک نکته پند می‌دهم، این که برای خدا دو نفری یا به تنهایی به پا خیزید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مردم ما نظامی را شکل دادند که پرچم الله‌اکبر در آن به اهتزاز در آمده است، نظامی که تمام همت و تلاشش اجرای دین است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه اظهار کرد: ان‌شاءالله این حضور شکوهمند مایه امید مستضعفان جهان خواهد شد و مصداق آیه الیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُم فَلا تَخشَوهُم وَاخشَونِ / امروز کافران از آیین شما مأیوس شدند، بنابراین از آن‌ها نترسید و از مخالفت من بترسید، است.

آیت الله خاتمی در پایان گفت: ان‌شاءالله امیدواریم این حضور شکوهمند پای صندوق‌های رای هم در مجلس خبرگان رهبری و هم مجلس شورای اسلامی و مایه عزت اسلام و مسلمین باشد.

منبع:خبر حوزه

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار