هوای کلانشهر اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای کلانشهر اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان  با میانگین ۱۳۲ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۱۵۶، خیابان‌های احمدآباد و پروین اعتصامی با ۱۶۱، پارک زمزم و خیابان زینبیه با ۱۵۲، بزرگراه خرازی با ۱۶۰ و خیابان فرشادی با ۱۵۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در خیابان فیض با ۱۳۵، بولوار کاوه با ۱۴۳، رهنان با ۱۰۴، ولدان با ۱۱۸ و سپاهان شهر با ۱۳۰ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

همچنین شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب و دانشگاه صنعتی با ۹۳ و خیابان میرزا طاهر با ۷۴ AQI قابل قبول است.

امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با ۷۱ و شاهین شهر با ۷۵ AQI در وضعیت قابل قبول، در ایستگاه سجزی با ۱۵۴ و قهجاورستان با ۱۵۷ ناسالم برای عموم شهروندان و در زرین‌شهر و مبارکه به ترتیب با ۱۰۴ و ۱۱۶ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر‌های مجاور اصفهان از جمله نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O ۳)، دی اکسید نیتروژن (NO ۲)، دی اکسید گوگرد (SO ۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM ۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.