امدادرسانی به بیش از ۲۲ هزار نفر در برف و کولاک/ اردوگاه اسکان اضطراری در چابهار برپا شد

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادگران به ۲۲ هزار و ۲۸۹ نفر امدادرسانی و برای ۸۹۲۸ نفر اسکان اضطراری فراهم کردند.

بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات در سوانح جوی (کولاک برف/ آب‎گرفتگی) از تاریخ پنجم تا ساعت ۶ صبح دوازدهم اسفندماه، گفت: در این بازه زمانی، ۲۶ استان، شامل ۱۵۴ منطقه (۶۱ محور کوهستانی، ۴ شهر و ۸۹ روستا) نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند.

وی افزود: در این مدت زمان امدادگران به ۲۲ هزار و ۲۸۹ نفر امدادرسانی و برای ۸۹۲۸ نفر اسکان اضطراری فراهم کردند. ۱۰۵ نفر نیز به مناطق امن و ۱۲ نفر مصدوم و یا بیمار نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

محمودی با اشاره به این که ۵۴۲ تیم امددی در عملیات جوی شرکت کردند، ادامه داد: در این مدت ۲۱۶۱ امدادگر اقدام به رهاسازی ۱۵۱۱ دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب، گل و لای از ۶۸ واحد مسکونی کردند.

وی گفت: ۲۴۰ دستگاه چادر، ۶۲۰۰ تخته پتو، ۶۹۸ تخته موکت، ۸۲۱۶ کیلوگرم نایلون، ۱۰۳ ست بهداشتی، ۲۶۰۱ بسته غذایی، ۲۰۲۰ قوطی کنسروجات، ۳۳۱۸ بطری آب معدنی، ۷۸۹۱ قرص نان، ۶۷ کیلوگرم خرما و ۱۵۱ شعله والور در بین افراد متاثر توزیع شد.

گفتنی است، براثر سیل و آب‎گرفتگی یک اردوگاه اسکان نیز در شهر چابهار، برپا شده است. همچنین امدادرسانی در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار