یونیسف: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند

مدیر اجرایی یونیسف با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرد کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

 کاترین راسل مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرد: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

به گزارش  الجزیره، مدیر اجرایی یونیسف پس از اینکه ۱۰ کودک فلسطینی در غزه بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست دادند، در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: از هر ۶ کودک زیر ۲ سال در غزه، یک کودک دچار سوء تغذیه حاد است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی هر یک دقیقه تاخیر در دسترسی کودکان فلسطینی در غزه به تغذیه، آب، مراقبت‌های پزشکی و محافظت از آن‌ها در برابر گلوله‌ها و بمب‌های رژیم صهیونیستی عواقب وحشتناکی در پی خواهد داشت، تاکید کرد: هیچ یک از این موارد بدون برقراری یک آتش‌بس بشر دوستانه در غزه میسر نخواهد شد.

 وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۱۰ مورد جنایت طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، ۹۲ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۵۶ نفر دیگر را زخمی کرده است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، با احتساب شهدای ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، به ۳۰ هزار و ۳۲۰ نفر و شمار زخمی‌ها هم به ۷۱ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۴:۳۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
من الان ساعت ۲.۵ دارم این پست میدارم همون قدر که مطمئنم الان روزه همون قدر مطمئنم اگر دشمنی بما حمله کنه همین قدر که از فلسطین حمایت می‌کنند یک دهمشو از ما نمی‌کنند کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من اگر ملتی با هم متحد نباشند چنین بلایی سرشون میاد وقتی فلسطینی های غزه مثل گوسفند قربانی می‌شوند برادرانشون در کرانه باختری نه تنها ککشون گزیده نمیشه بلکه خوشحالند که کار ما درست بود وگرنه همین کارو هم با ما میکردند پس دیگه ازبقیه ملتها نباید انتظاری داشت همون طور که اگه تهاجمی به ما بشه عده ای از ما اگر بخوان بگن ها شما از نظام حمایت کردید پس حقتونه اونوقت ما هم میشیم فلسطینی که عرب نیست پس هیچ کس تو دنیا عین خیالشونم نیست که کشته بشیم پس اول خودشون باید متحد بشن بعد توقع کمک داشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
جهانیان به داد مردم غزه برسید
آخرین اخبار