تلاش شبانه‌روزی راهداران برای برقراری ارتباط ایمن در مناطق سیلابی سیستان و بلوچستان

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تلاش شبانه روزی راهداران و بسیج همه امکانات به منظور مرمت و بازگشایی راههای آسیب دیده از سیل در جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد .

  رضا اکبری در حاشیه بازدید از مناطق درگیر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان  گفت: راه حدود ۱۷۸ روستا مسدود شده است که در بخشی از آنها همچنان جریان آب برقرار است و امکان بازگشایی تا فروکش کردن آب وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برآورد اولیه خسارات وارده به راههای جنوب این استان براثر سیلاب حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان و روستاهای شمال استان نیز حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود، افزود: براثر بارندگی های شدید حدود ۲ هزار کیلومتر راه و بیش از ۲۰۰ دستگاه پل و آب نما در جنوب استان آسیب دیده دیدند.

وی افزود: اکنون ۵۰ اکیپ و ۳۴۰ نفر راهدار در جنوب سیستان و بلوچستان برای بازسازی محورهای آسیب دیده فعال شده اند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: عمده محورهایی که دچار ریزش شده در حاشیه کوهستان واقع شده‌اند و شامل ترانشه های سنگی بوده که اکیپ های راهداری در حال پاکسازی راه ها هستند.

اکبری بیان کرد: همچنین حدود ۹۰ دستگاه ماشین آلات سنگین جنوب سیستان و بلوچستان و حدود ۱۵ دستگاه از استان های هرمزگان و شمال استان به منطقه اعزام شده است.

وی ادامه داد: ۲۰ دستگاه ماشین الات سنگین نیز برای خدمات رسانی سریعتر به سیل زدگان توسط بخش خصوصی تامین شده است.

اکبری افزود: سایر نقاط که آب فروکش کرده با خاکریزی امکان برقراری تردد فراهم شده است و برنامه ریزی شده است تا حداکثر ظرف ۱۰ روز تمام مقاطعی که دچار آب بردگی شده، ترمیم و تردد برقرار شود.

وی تاکید کرد: با هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به سیستان و بلوچستان ۵۰ اکیپ راهداری در راههای جنوب استان سیستان و بلوچستان جهت آمادگی و مقابله احتمالی با سیل و سفر ایمن کاربران جاده ای در محورهای این مستقر شده اند.

برچسب ها: راهداری ، سیلاب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار