توسعه روابط آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان

استاندار آذربایجان شرقی بر توسعه مناسبات استان با جمهوری آذربایجان با محوریت سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد.

آقای رحمتی در دیدار سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز با وی بر توسعه مناسبات استان  آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان با محوریت سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد و گفت: کمیته مشترکی برای بررسی و رفع موانع موجود در این زمینه تشکیل می‌شود.

وی با عنوان اینکه مراودات اقتصادی با همسایگان برای ما بسیار مهم است افزود: توسعه روابط اقتصادی ایران و آذربایجان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به نفع هر ۲ کشور است.

آقای رحمتی پیوند‌های تاریخی، فرهنگی، زبانی و وابستگی ۲ ملت به یکدیگر را فرصتی برای توسعه روابط دوجانبه دانست و گفت: برای تحقق این مهم حل موانع و مشکلات مرزی ضروری است که باید از سوی هر دو طرف به صورت ویژه پیگیری شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به احداث جاده آغبند - جلفا گفت: تکمیل این پروژه نقش مهمی در گسترش مناسبات ۲ کشور دارد که وزارت راه و شهرسازی و استانداری برای تکمیل آن اهتمام جدی دارند.

رحمتی همچنین بر تقویت حوزه گردشگری در روابط ۲ کشور تاکید کرد و گفت: در دوره جدید مدیریت استان هیچ مانعی برای گسترش روابط با جمهوری آذربایجان نداریم و آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستیم.

علی نقی حسین اف سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز هم در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد مناسبات اقتصادی، تجاری، علمی و گردشگری ایران و آذربایجان برای استاندار آذربایجان شرقی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.