پوتین: حضور نیرو‌های ناتو در اوکراین عواقب غم انگیزی خواهد داشت

رئیس جمهور روسیه گفت: اگر ناتو به اوکراین نیرو بفرستد، عواقب آن بسیار غم انگیزتر خواهد بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی خود در مجلس فدرال در روز پنجشنبه ۲۹ فوریه گفت: اگر ناتو تصمیم به اعزام نیرو به اوکراین بگیرد چه اتفاقی می‌افتد؟ عواقب چنین اقدامی غم انگیز خواهد بود.

پوتین گفت که آن‌ها شروع به صحبت در مورد امکان اعزام نیرو‌های نظامی ناتو به اوکراین کردند. ما به یاد سرنوشت کسانی هستیم که روزی نیرو‌های خود را به خاک کشورمان فرستادند. پوتین افزود: عواقب مداخله  احتمالی بسیار غم انگیزتر خواهد بود.

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد: کشور‌های غربی باید درک کنند که روسیه نیز سلاح‌هایی دارد که می‌تواند به خاک آن‌ها حمله کند. لفاظی‌های غربی در مورد ارعاب ممکن است باعث درگیری بزرگی شود.

به گفته رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، هر چیزی که غرب امروز تمام جهان را با آن می‌ترساند، ممکن است منجر به درگیری هسته‌ای شود که تمدن بشری را نابود خواهد کرد.

او گفت: "آیا آن‌ها این را درک نمی‌کنند؟ آن‌ها افرادی هستند که آزمایشات سختی را پشت سر نگذاشته‌اند. آن‌ها قبلاً فراموش کرده‌اند که جنگ چیست. "

به گفته وی، اظهارات مقامات غربی در مورد طرح‌های ادعایی روسیه برای حمله به اروپا بیهوده است. رئیس‌جمهور روسیه گفت که این غرب است که در حال طرح ریزی برای حمله به خاک روسیه و اعزام نیرو‌های ناتو به اوکراین است.

پوتین به این ترتیب به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، که پیشتر گفته بود کشور‌های اتحادیه اروپا می‌توانند نیرو‌های خود را به اوکراین بفرستند تا از شکست روسیه در درگیری‌ها اطمینان حاصل کنند و امنیت اروپا را تقویت کنند، پاسخ داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۲ ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
مثل اینکه بدش نمیاد اروپا باهاش وارد جنگ بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
آمریکا با سیاستای سلطه جویانه اش بالاخره شب قیامت رو به پا میکنه و همه بشر رو میفرسته زیر سه متر خاک
آخرین اخبار