تشکیل پرونده قضایی در غرق شدن ۲ مسافر در ساحل بوشهر

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر از تشکیل پرونده برای ناخدای قایق بدون مجوز تردد و بازداشت آن در خصوص غرق شدن دو مسافر در ساحل بوشهر خبر داد.

عمار شهنیایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به فوت ۲ نفر در ساحل بوشهر، اظهار داشت: در روز‌های ابتدایی تعطیلات نوروز متاسفانه شاهد غرق شدن و فوت ۲ مسافر در ساحل شهر بوشهر در استفاده از قایق تفریحی بودیم.

وی با بیان اینکه ناخدای این قایق بدون اخذ مجوز‌های لازم از دستگاه‌های مربوط اقدام به فعالیت کرده بود گفت: این قایق در محلی غیرمجاز و در روزی که دریا بسته بوده و هیچ ترددی توسط هیچ شناوری صورت نمی‌گرفته، اقدام به سوار کردن ۴ مسافر که اهل یکی از استان‌های همجوار بودند، می‌کند که با حادثه‌ای که رخ می‌دهد، موجب غرق و فوت شدن ۲ نفر از این مسافران که خانم بودند می‌شود.

شهنایی تصریح کرد: دادسرای مرکز استان بوشهر به این موضوع ورود کرده و پرونده قضایی تشکیل و دستورات مقتضی را صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه روند تحقیقات در شعبه مربوطه در حال انجام است، گفت: متهم اصلی پرونده که ناخدا قایق است، با دستور قضایی دستگیر و قرار تامین کیفری متناسب صادر و با توجه به عدم ارائه تامین، در بازداشت است.

دادستان مرکز استان بوشهر اضافه کرد: در این خصوص دستگاه‌های متولی هم به جهت ترک فعل و در راستای حقوق عامه شناسایی و به شعبه مربوطه معرفی شده‌اند.

وی پیشگیری از این حوادث را مهم دانست و افزود: در این خصوص به دستگاه‌های متولی امر تذکرات لازم برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه داده شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.