سمنان رکورددار بازدید گردشگران از جاذبه‌های تاریخی استان بود

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: جاذبه‌های تاریخی مرکز استان بیشترین میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی را در بین هشت شهرستان استان طی تعطیلات نوروز داشت.

مهدی قاسمی معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: بازدید از جاذبه‌های تاریخی استان سمنان از اولویت گردشگران نوروزی بود و بیشترین بازدید مربوط به جاذبه‌های تاریخی شهر سمنان است.

وی با اشاره به سهم بین ۶۰ تا ۷۰ درصدی علاقه‌مندی گردشگران به جاذبه‌های تاریخی استان سمنان، ادامه داد: نوروز ۱۴۰۳ بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های تاریخی استان بازدید کردند.

این مسوول اضافه کرد: علاقه‌مندی به گردشگری جاذبه‌های طبیعی استان سمنان با توجه به آمار‌ها در رتبه دوم بعد از اماکن تاریخی قرار دارد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان سمنان اظهار کرد: ۶۹ گردشگر خارجی بیشتر از آسیای میانه دست‌کم یک شب در زیرساخت‌های گردشگری این استان در نوروز ۱۴۰۳ اقامت داشتند.

وی با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳، بیان کرد: اقامت گردشگران نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه ۱۴۰۲ بین ۹ تا ۱۰ درصد کاهش و شمار مسافران عبوری و بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان بین سه تا پنج درصد افزایش یافت.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: ۱۶۷ هزار نفر تا دوازدهم فروردین ۱۴۰۳ در زیرساخت‌های گردشگری این استان اقامت داشتند.

وی یادآور شد: ۷۴ پایگاه اطلاع‌رسانی در نقاط مختلف استان سمنان در نوروز ۱۴۰۳ به منظور ارائه خدمات و راهنمایی گردشگران، مسافران و زائران توسط میراث فرهنگی، هلال‌احمر، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی در ورودی شهر‌ها ایجادشده بود.

قاسمی افزود: فعالیت ۲۷ موزه استان شامل موزه‌های مردم‌شناسی، موزه آب، موزه‌های خصوصی و موزه‌های تاریخی و طبیعی، برگزاری۲۰ نوروزگاه در سراسر استان با برنامه‌های آیینی، موسیقی محلی و نوروزخوانی و ۱۵ نمایشگاه صنایع‌دستی با ۲۰۰ غرفه در ورودی شهرها، درون شهر‌ها و برخی هتل‌ها از جمله برنامه‌ها در استان سمنان در استقبال از بهار و میزبانی در گردشگران نوروزی بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.