جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی جنوب تهران

سرپرست شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: طی گشت زنی مستمر و کنترل عوامل غیر مجاز ۷۰۰ متر دیوارکشی رفع خلاف شد.

حسین اخگر پور سرپرست شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: با توجه به اینکه دیوار کشی، اجرای فنس و برچین‌ها مقدمه تفکیک زمین، ساخت و ساز و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی است لذا طی گشت زنی مستمر و کنترل عوامل غیر مجاز ۷۰۰ متر دیوار کشی رفع خلاف شد.

وی ادامه داد: به همین منظور در ادامه روند برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز، یک باب اتاقک و استخر غیر مجاز، ستون گذاری برای فنس کشی تغییر کاربری زمین کشاورزی و دو عدد درب غیر قانونی برچیده شد.

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ گفت: طی روز گذشته طرح ضربتی مقابله با عوامل تفکیک پسماند غیر مجاز و جمع آوری آنها از معابر شهری حسب دستور شهردار تهران در منطقه ۱۹ آغاز شده و تاکنون با قوت و شدت ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به جلسه روز چهاردهم فروردین شهردار تهران با مدیران شهری در خصوص اجرای طرح ضربتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، به قید فوریت ضمن احصای نقاط تفکیک پسماند در این منطقه و عوامل دست اندرکار در این اقدام ناپسند، نسبت به جمع آوری و پاکسازی چندین نقطه اقدام شد.

اخگرپور با اشاره به اینکه این طرح از ظهر دیروز آغاز و همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: در ابتدا اطراف مرکز بازیافت پسماند منطقه پاکسازی شد سپس نسبت به جمع آوری ۲۹ تن پسماند خشک و بار غیرمجاز با ۳۲ سرویس کامیون از ورودی درب شماره هفت میدان مرکزی میوه و تره‌بار در بلوار شقایق اقدام شد.

به گفته وی، با توجه به دپوی حجم قابل توجه پسماند در این محدوده و ادامه بارگیری پیش بینی می‌شود ۱۵ تن پسماند دیگر از این محدوده جمع آوری و به محل مرکز تخلیه جهاد در سیم تریلر تخلیه تا توسط عوامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به آرادکوه انتقال داده شود.

اخگر پور تاکید کرد: علاوه بر جمع آوری انواع پلاستیک، کاغذ، کارتن، پت، بطری و قوطی انواع نوشیدنی، ۱۰ عدد چرخ دستی، ۲ عدد گاری، ۱۳ عدد موتور سه چرخه، ۲ عدد باسکول یک تن و ۵۰۰ کیلویی، ۲ عدد کانکس ۶ متری، یم عدد کانکس غرفه بازیافت سه متری نیز توقیف شد.

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ زیبا سازی سیما و منظر شهری، اجرای صحیح طرح نوماند، تفکیک اصولی پسماند و تحویل به غرفه‌های بازیافت را از اهداف جمع آوری و ساماندهی عوامل جمع آوری پسماند برشمرد.

اخگر پور یادآور شد: طی بازدید‌های میدانی مدیران شهری منطقه چندین نقطه دیگر که محل تجمع و تفکیک پسماند هستند در نواحی پنجگانه شناسایی شده که در اسرع وقت نسبت به پاکسازی و جمع آوری آنها اقدام خواهد شد ضمن اینکه جمع آوری کتفی و کولی‌ها و چرخی، موتور سه چرخ‌ها به صورت ۲ شیفت شبانه روزی در معابر شهری ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار