انجام تست گرم مرحله نخست خط سه قطارشهری مشهد

تست گرم مرحله نخست خط سه قطارشهری مشهد فردا انجام می‌شود.

محمدرضا قلندر شریف شهردار مشهد گفت: این تست گرم حدفاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) انجام می‌شود.

او افزود: اولویت شهرداری در حوزه احداث مترو اتصال آن به حرم مطهر است از این رو در مرحله اول بهره‌برداری از ۶ کیلومتر میانی خط سه حدفاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) که این خط را از طریق باب الجواد (ع) به حرم مطهر متصل خواهد کرد در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن به‌سرعت در حال انجام است.

شهردار مشهد بابیان اینکه این بخش از خط ۳ در میدان شهدا به خط ۲ و در ایستگاه بسیج به خط یک متصل خواهد شد، ادامه داد: بهره‌برداری از مرحله اول خط سه درواقع راه‌آهن، فرودگاه و پایانه مسافربری را به حرم مطهر امام رضا (ع) متصل خواهد کرد که این اقدام دسترسی زائران به حرم مطهر را تسهیل می‌کند.

قلندر شریف بیان کرد: طبق برنامه زمان‌بندی مرحله یک خط سه امسال به بهره‌برداری برسد.

او با اشاره به اینکه در حال حاظر عملیات اجرایی ساخت ایستگاه‌ها به‌سرعت در حال انجام است، تصریح کرد: ندر حال حاظر ریل‌گذاری مسیر ۱۲ کیلومتری رفت و برگشت مرحله اول خط سه با استفاده از ریل ملی ریل‌گذاری شده و مابقی نیز در روز‌های آینده انجام خواهد شد.

شهردار مشهد اظهار کرد: در کنار ریل‌گذاری مسیر، نصب تجهیزات از جمله تابلو‌های برقی به همت قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در حال انجام است و با نصب این تجهیزات تست گرم مرحله اول خط سه انجام می‌شود.

قلندر شریف به وضع ساخت ایستگاه‌های مسیر ۶ کیلومتری فاز اول خط سه اشاره و تاکید کرد: اکنون ساخت سازه سه ایستگاه باب الجواد (ع)، میدان شهدا و پایانه مسافربری امام رضا (ع) حدود ۹۰ درصد پیشرفت و در بخش معماری و تجهیزات نیز ۲۰ درصد پیشرفت دارد.

او در خصوص تأمین مالی طرح مترو مشهد نیز افزود: در بحث اوراق مشارکت انتشار اوراق به مبلغ دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تأیید شده که معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در حال پیگیری آن است و امیدواریم تا شهریور امسال این مبلغ محقق شود.

شهردار مشهد ادامه داد: توسعه خطوط مترو مشهد از سیاست‌های دوره ششم شورای اسلامی شهر با توجه به ترافیک سنگین و آلودگی هوا است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۱۹:۳۷ ۱۷ فروردين ۱۴۰۳
پروژه قطار مشهد گلبهار چند سالی (دولت دوازدهم) ناتمام باقی مانده است، به فکر حاشیه شهر باشید...