رئیس کل دادگستری کرمان از برگزاری جشن گلریزان برای آزادی ۲۳۱ مددجوی جرائم غیرعمد طی نوزدهم فروردین ماه در کرمان خبر داد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به حضور باشکوه مردم دیار کریمان در روز جهانی قدس گفت: به دلیل حوادثی که در غزه اتفاق افتاد، جنایاتی که رژیم صهیونیستی انجام داد، خشم تمام آزادگان جهان را برانگیخت و در نهایت ما امروز شاهد حضور چشمگیر مردم ایران و کرمان در راهپیمایی روز قدس بودیم. 

وی افزود: طبق اعلام نظریه کارشناسان جنگی، میزان تخریب بمب‌هایی که در ۶ ماه گذشته رژیم غاصب صهیونیستی در غزه بر سر مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین انداخته است از ۵ بمب اتم بیشتر است. 

نماینده عالی قوه قضائیه در کرمان تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد شهدای غزه زنان و کودکانی هستند که هیچ دفاعی از خود نداشتند که این حاکی از یک نسل‌کشی در غزه است. 

عالی‌ترین مقام قضایی استان کرمان بیان داشت: جنایاتی که رژیم صهیونیستی در چندماه اخیر انجام داده است، مانند حمله به مستشاران نظامیان کشورمان در سوریه، نهایتا در روز قدس مردم خشم و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی نشان دادند. 
رئیس شورای قضایی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زمان برگزاری جشن‌های گلریزان، گفت: در روز یکشنبه نوزدهم فروردین ماه امسال، جشن گلریزان شهر کرمان در تالار برق برگزار می‌شود و در صورت کمک‌های خیرین و مردم، ۲۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان کرمان آزاد خواهند شد. 

قاضی‌القضات استان کرمان از خیرین و مردم برای شرکت در جشن‌های گلریزان که در سراسر استان برگزار می‌شود دعوت کرد و گفت: این جشن برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد است که هرساله چشم انتظار رسیدن ماه مبارک رمضان هستند.

حجت‌الاسلام حمیدی بیان داشت: اطلاع‌رسانی و هماهنگی برای برگزاری جشن‌ها در شهر‌های استان کرمان انجام شده است و ان شاءالله در دهه پایانی ماه مبارک رمضان شاهد کمک‌های مؤمنانه و خداپسندانه خیرین و مردم باشیم. 

وی با بیان اینکه استان کرمان در زمینه برگزاری جشن‌های گلریزان پیشتاز بوده است، اظهار داشت: به همت مردم و خیرین طی پارسال، ۳۱۸ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان رهایی یافتند و هم‌اکنون نیز خیرین می‌توانند از طریق شماره حساب‌های متعلق به ستاد دیه استان یا با حضور در جشن‌های گلریزان مبالغ نقدی خود را برای آزادی این مددجویان در اختیار ستاد دیه استان قرار دهند. 

حجت‌الاسلام حمیدی گفت: وقتی سرپرست یک خانواده به دلیل جرائم غیر عمد در زندان است برای وی و اعضای خوانده‌اش سخت و دردناک است و زندانی بودن وی تاثیرات منفی زیادی بر اعضای خانواده می‌گذارد که نیاز است مردم و خیرین در حد توان خود مبالغی را کمک کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار