وزارت خارجه روسیه به ارمنستان هشدار داد فریب وعده‌های زودگذر غرب را نخورد.

وزارت خارجه روسیه از رهبری ارمنستان خواست تا فریب وعده‌های غرب را نخورد و از ورود این کشور به مسیر اشتباهی که مملو از خلاء امنیتی و مشکلات جدی در اقتصاد است، جلوگیری کند.

براساس گزارش المیادین، وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به دیداری که در ۵ آوریل در بروکسل بین ارمنستان، آمریکل و اتحادیه اروپا برگزار شد، گفت: این دیدار تلاشی از سوی غرب جمعی برای کشاندن قفقاز جنوبی به یک ژئوپلیتیک تقابلی است.

روسیه خاطرنشان کرد: میزان کمک‌های بلاعوض اعلام شده در بروکسل را نمی‌توان با میلیارد‌ها دلاری که ارمنستان از همکاری با مسکو و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشور‌های مشترک المنافع به دست می‌آورد، مقایسه کرد. 

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که در سال‌های اخیر، این عوامل افزایش چهار برابری حجم تجارت را از سال ۲۰۱۸ تضمین کرده است. در نتیجه، رشد اقتصادی بی سابقه و افزایش رفاه جمعیت ارمنستان به ثبت رسیده است.

وزارت امور خارجه همچنین اعلام کرد که روسیه می‌داند که آمریکا و اتحادیه اروپا به دنبال خروج ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همچنین خروج پایگاه نظامی روسیه و مرزبانان روسیه هستند.

در همین راستا آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، پیشتر گفته بود که این کشور قصد دارد بیش از ۶۵ میلیون دلار به ارمنستان کمک کند که ۵۰ درصد بیشتر از دو سال پیش است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفت که کمیسیون او قول داده است که ۲۷۰ میلیون یورو برای کمک به ارمنستان طی چهار سال اختصاص دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار